İşkur İş İlanları

9 İlde Bulunan Okullara, Devlet Hastanelerine ve Adliyere TYP İle Personel Alımı Yapılıyor

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanları yenilendi. Farklı şehirlerde bulunan çeşitli kamu kurumlarınca yayımlanan yeni Toplum Yararına Program (TYP) personel alımlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte kamu kurumları tarafından yayımlanan TYP Personel alım ilanları ve detayları

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Kamu kurumları tarafından yayımlanan Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için en önemli noktalardan birisi alım yapılacak şehirler. Bu çerçevede belirli uygulama alanlarında TYP personel alımı için ilan yayımlanan şehirler şunlar;

TYP personeli alımı yapılacak şehirler; Sakarya, Tekirdağ, Çanakkale, Afyonkarahisar, Edirne, Ağrı, İstanbul, Kars, Denizli.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları belirli uygulama alanlarında oluyor. Buna göre personel alımı yapacak kurumların talep ettiği uygulama alanlarını aşağıda aktarıyoruz. 

Alım yapılacak uygulama alanları; MEB bakım onarım ve temizlik, Vadi ve dere ıslahı, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri.

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Söz konusu alım ilanları çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlandı. Buna göre TYP personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları şunlar,

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri (Okullar için), Devlet Hastaneleri, İl Sağlık Müdürlükleri, İl Emniyet Müdürlükleri, İl Tarım Orman Müdürlükleri, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri, Müftülükler, Kaymakamlıklar, Valilikler, Belediye Başkanlıkları, Üniversiteler, Adalet Bakanlığı birimleri (Adliyeler için), Başsavcılıklar.

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanları içib başvuru şartları standar olup tüm adayların sağlamaları gerekir. İlanlara başvuru için ayrıca kurumlar özel taleplerde bulunmazlar. 

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURU SÜRECİ VE ŞEKLİ

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olanlar başvurularını il veya ilçe İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapacaklar. İsteyen adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfasında üyelik oluşturabilir ve başvurularını burada bireysel bir şekilde elektronik olarak yapabilirler. 

İŞKUR’DA İLANLARA ULAŞMA

İŞKUR’da ilanlara ulaşmak isteyen adayların yapmaları gerekenleri sizlere aktarıyoruz. Kamu İlanları olarak haberimizin altında bir bağlantı paylaştık. Bu bağlantı üzerinden TYP personel alım ilanları arama sayfasına ulaşacaksanız.

Burada hiçbir yeri doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanlara ulaşırsınız. İsterseniz ilan yayımlanan şehirleri seçerek, şehre göre de arama yapabilirsiniz. 

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP Personel Alım İlanları Yayımlandığı Anda Haberdar OImak İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir