İşkur İş İlanları

9 Şehir 57 İlçe Kurumlarına 5 Binden Fazla TYP Personel Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları alım ilanları ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza 7 Mart tarihi itibariyle yayımlanan ve 5 binden fazla personel alımının yapılacağının ilan edildiği alımları derledik. 

İşte yayımlanan TYP personel alım ilanları ve TYP ilanlarına başvuru koşullarının detayları,

5 BİNDEN FAZLA TYP PERSONEL ALIM İLANI

Vatandaşların oldukça ilgi gösterdiği ilanlardan olan TYP personel alım ilanları için çok sayıda personel alım ilanı yayımlandı. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanı 9 farklı şehirde ve bu 9 farklı şehre bağlı toplam 57 ilçede bulunan kamu kurumları ile bu kurumlara bağlı birimlere yapılacak. 

Belirli süreli olarak gerçekleştirilecek TYP personel alım ilanları Mersin, Hakkari, Çankırı, Kayseri, Kırşehir, İzmir, Antalya, Isparta, Aydın illerine yapılacak. 

TYP PEROSNEL ALIMI KADROLARI

TYP personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar geçici işçi pozisyonlarında alım yapılıyorlar.

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda yer alan kadrolar Çevre Temizliği, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Vadi ve dere ıslahı kadrolarına yapılıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

5 binden fazla TYP ilanı için başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan ve İŞKUR tarafından ilan edilen başvuru koşullarını sağlamalılar. 

 TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURU SÜRECİ VE ŞEKLİ

TYP personel alım ilanlarına başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılıyor. Adaylar bu bağlamda ya İŞKUR Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapacaklar yada İŞKUR’un internet sitesinden elektronik başvuru yapacaklar. 

İlanlara Başvuru ve Diğer Detaylar

* Sizlere aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basın. (Tüm ilanlar açılacaktır)

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir