İşkur İş İlanları

9 Şehir İçin Mart Ayı Sonu İŞKUR TYP Personel Alım İlanları

Mart ayının son günlerine girdiğimiz şu günlerde kamu kurumları, kamu personel alım ilanları yayımladılar. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza kamu kurumları tarafından yayımlanan ve başvuru süreçleri devam eden TYP ilanlarını aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Mart ayı sonu itibariyle personel alım ilanlarında güncelleme yapan onlarca kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumların yayımladığı geçici işçi alımları ise adaylarda tarafından oldukça yakından takip edilen ilanlar oluyor. Kamuilanlari.com olarak sizlere yayımlanan ve yenilenen TYP ilanlarını anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu kapsamda 29 Mart tarihi itibariyle yenilenen personel alım ilanlarına dair detayları sizlere buluşturuyoruz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Halen başvuru süreci devam eden çok sayıda TYP personel ilanı bulunuyor. Bu ilanlar bakanlıklar, mahalli idareler ve bu kurumlara bağlı onlarca kamu birimi tarafından ilan ediliyor. 

Bu kurumların bulundukları, TYP personel alımı yapılacak şehirler şunlar;

İstanbul, Ankara, Afyonkarahisar, Bayburt, Tekirdağ, Kars, Kahramanmaraş, Edirne ve Konya

TYP PERSONEL ALIMI KADROLARI

Toplum Yararına Program kapsamında belirli süreli işçi olarak kamuda çalıştırılmak üzere alımı yapılacak olan personeller 5 farklı uygulama alanında istihdam edilecek. 

Bu çerçevede TYP ile alım yapılacak personellerin alanları şu şekilde,

Erozyon Engelleme Çalışması, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri.

TYP İLANLARINI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Toplum Yararına Program (TYP) ile personel alımları son dönemlerde arttı. Kamu kurumları taşeron işçi düzenlemesinin kaldırılmasının ardından bu alanlarda TYP personelleri istihdam ediyor. 

Peki bu çerçevde hangi kurumlar TYP ile personel alımı yapıyor? İşte yanıtı;

İl Özel İdareleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İl Emniyet Müdürlükleri, Belediye Başkanlıkları, Müftülükler, İl Sağlık Müdürlükleri, İl Tarım Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Adalet Bakanlığı birimleri, Adliyeler, Başsavcılıklar, Valilikler, İl Çalışma Müdürlükleri, Köylere Hizmet Götürme Birimleri gibi çok sayıda kurum TYP personel alımı yapıyor. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumlarında geçici süreli çalışmak isteyen personellerin sağlamaları gereken koşullar İŞKUR’da ilan edildi. Bu şartlar tüm şehirler, tüm kurumlar için yayımlanan TYP ilanları için ortak şartlar.

Bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

Bu şartlar tüm ilanlar için ortak olup bu şartların dışında özel şart bulunmuyor. 

BAŞVURULAR İÇİN İKİ YÖNTEM

Başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlüklerine şahsen yapabilirler. Bunun için adaylar İŞKUR’un web sitesinde ilan edilen ilanlardan hangisine başvuruda bulunmak istiyorsa o ilana internetten ulaşıp, ilan numarasını öğrenip başvurusunu yapabilir. İkinci yöntem ise başvuruların şahsen yerine elektronik olarak yapılması. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

TYP ilanları için adayların İŞKUR’un web sayfası üzerinden ilanlara nasıl ulaşacaklarını aşağıda resimli şekilde anlatıyoruz. 

Öncelikle adaylar tüm ilanlar için verdiğimiz bağlantıya tıklayarak TYP ilanları arama sayfasına ulaşacaklar. Burada yer alan Ara butonuna basan adaylar tüm TYP ilanlarını görüntüleyebilirler. (Hiçbir alanı doldurmanız gerekmiyor. Açılan sayfada direk ara butonuna basın)

Adaylar isterlerse açılan sayfada yer alan şehir bölümünden kendi şehirlerini seçerek aramayı daraltabilirler. 

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir