İşkur İş İlanları

Adliyeler, Hastaneler, DSİ ve EGM TYP İle Personel Alım İlanı Yayımladılar

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanları yeni hafta itibariyle güncellendi. Farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları ile kamu kurumlarına bağlı birimler tarafından yayımlanan ilanlara dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanları başta belediye başkanlıklaır olmak üzere çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlanıyor. TYP ilanları ayrıca bakanlıklar ve bakanlıkların bölgeler, şehirlerde bulunan birimlerince yayımlanıyor. 

Bu kapsamda TYP ile personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında İl Sağlık Müdürlüğü, Müftülükler, Belediye Başkanlıkları, Adalat Bakanlığı’na birimler, İl Özel İdareleri, İl Tarım Müdürlükleri, İl Çalışma Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Valilikler ve Emniyet Genel Müdürlükleri yer alıyor.

Buna göre yeni hafta itibariyle personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları arasında aşağıda yer alan kurumlar bulunuyor.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Üsküdar Müftülüğü, İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, DSİ, Bölge Müdürlüğü, Oltu Başsavcılığı.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

TYP ile personel alımı yapacak olan ve yukarıda sizlere örnekleri açıkladığımız kamu kurumlarının bulunduğu şehirleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Bu çerçevede Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını ilan eden kurumlar İstanbul, Bingöl, Eskişehir, Erzurum ve Balıkesir’de yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP ile personel alım ilanları geçici süreli olup İŞKUR aracılığıyla yapılıyor. Bu kapsamda TYP ile personel alımlarına başvuruda bulunacak olan adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları İŞKUR’da yayımlanmış olup sizlere aşağıda aktarıyoruz.

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvurular İŞKUR İl Müdürlükleri üzerinden şahsen yapılabilir. Bunun için kuruma kaydı olan adaylar bulundukları şehrin İŞKUR İl Müdürlüklerine giderek bizzat başvurularını tamamlayabililer. Kuruma işsizlik kaydı olmayan adaylar İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yada yine İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla kayıt oluşturabilirler. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

TYP İlanlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda anlattığımız şekilde ilanları görüntüleyebilirler. 

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir