İşkur İş İlanları

Ankara, İstanbul ve 14 İl İçin TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yeni gün ile birlikte yeni TYP personel alım ilanları yayımlandı. TYP kapsamında yayımlanan personel alımlarının yapılacağı şehirler, TYP ilanlarına başvuru için adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ve TYP personel alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair ayrıntıları şu şekilde,

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI

Kamu kurumları ve kamu kurumlarına bağlı birimler tarafından İŞKUR’da yayımlanan TYP personel alım ilanları toplam 16 farklı şehirde yapılıyor. Bu şehirlerde bulunan kamu kurumları ayrıca ilan edilen şehirlerde bulunan ilçelerde de personel alımları yapıyor. 

Bu çerçevede alım yapılacağı açıklanan şehirler arasında Ankara, İstanbul, Erzincan, Erzurum, Bolu, Bartın, Uşak, Ordu, Bursa, Denizli, Sakarya, Balıkesir, Çorum, Ardahan, Samsun, Tunceli bulunuyor. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. 

Adayların bunun için iki farklı şeçeneceği var. Birinci yöntemde adaylar İŞKUR’un internet sitesine üye olup başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İkinci yöntem ise adayların bulunduklar şehirlerde veya ilçelerde yer alan İŞKUR Genel Müdürlüklerine yapılacak. 

TYP İLANLARI İÇİN TALEP EDİLEN ŞARTLAR

Kamuda Toplum Yararına Program çerçevesinde çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları İŞKUR tarafından bildirildi. Kamu kurumları bu özel şartların dışında herhangi bir özel şart talep etmiyorlar. 

İŞKUR’un internet sitesinde yer alan TYP ile Personel alımı açıklamasında yer alan bu koşulları Kamu İlanları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

TYP Personel Alımı Koşulları

İŞKUR’da yer alan başvuru koşulları; TYP ilanına başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmalı. TYP işçi adaylarının ayrıca İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adaylardan yaş şartı da isteniyor. İŞKUR TYP iş ilanları yaş şartını 18 yaşından büyük olmak olarak ilan etti. 

 Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE İLÇELERİ GÖRÜNTÜLEME

TYP ilanlarına İŞKUR’da ulaşamak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra hiç bir alanı doldurmadan direkt ara butonuna basarak ilanlara ulaşabilirler. Adaylar bulundukları şehirlere göre de arama yapabilirler. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir