İşkur İş İlanları

Belediye Personeli Alımı: KPSS Şartsız İtfaiye Eri, Büro Personel, Şoför ve İşçi İlanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi yayımladığı bir ilan ile çeşitli kadrolarda personel alımı yapacağını ilan etti. 

Belediye tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar, ilanlara başvuru yapmak isteyecek adaylardan talep edilen başvuru koşulları, ilan metinlerinde yer alan başvuru işlem detayları ve diğer bilinmesi gereken ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz. 

MERSİN BELEDİYE BİRİMİ PERSONEL ALIM İLANI

Mersin Büyükşehir Belediyesi birimleri tarafından yayımlanan personel alım ilan metninde, alımlarda adaylarda KPSS puan şartının talep edilmediği yer aldı. Öğrenim ve alım yapılacak kadroların mesleki özelliklerine göre yapılacak alımlar kapsamında 24 personel istihdamı sağlanacak. 

Söz konusu personel alım ilanına göre alımlar; Büro Personeli, İtfaiye Otobüs Şoförü ve Beden İşçisi pozisyonlarına yapılacak. 

Her pozisyon için ayrı ayrı başvuru koşulları belirleyen belediye biriminin yayımladığı ilanları sizlere aktarıyoruz. 

KADROLAR İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adayların başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan tüm şartlara haiz olmaları gerekiyor. 

İlana göre Beden İşçisi ve İtfaiye Eri kadroları için adayların en az lise mezunu olmaları isteniyor. İlan metninde Büro Personeli kadrosu için öğrenim şartı belirtilmezken Otobüs Şoförü alım ilanında adayların SRC Belgesi ile E sınıfı ehliyete sahip olması istendi. 

Genel Koşullar

Belediye personeli alım ilanlarında adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak gibi genel koşulları sağlayan adayların ayrıca Mersin Belediyesi tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamaları gerekiyor.

Bunun dışında adayların varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamaları belirleyici diğer özel şartlar. Ayrıca her belediyede yayımlanan ilanda yer alan şartlardan bir tanesi de görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

Bu şartlara ek olarak erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimine yapacaklar. İlanda yazan telefon numarasından detaylı bilgi alınabilir.

İLAN METNİNLERİ

Büro Personeli

İtfaiye Eri

Otobüs Şoförü

Beden İşçisi


Belediye Personeli Alım İlanlarını Takip Etmek İçin:

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir