İşkur İş İlanları

Belediyeler, SYDV’ler, Bakanlık Birimlerine İŞKUR Aracılığıyla Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Belediye Başkanlıkları, İl Özel İdareleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Bakanlıklar ve Bakanlıklara Bağlı Alt Birimler, Kazı Başkanlıkları, Belediyelere Bağlı Birimler ve bu tür kurumlar İŞKUR Kurum Dışı Personel alım ilanları sayfası üzerinden personel alımı yapıyorlar. 

Bu personel alımları Kamu Kurumları bünyesine KPSS şartı olmadan gerçekleştiririliyor.

Peki söz konusu personel alım ilanlarına adaylar başvurularını nasıl yapacaklar?

İlan metinlerinde yer alan başvuru koşulları neler?

Adayların ilanlarda dikkat etmeleri gereken hususlar neler?

Kamuilanlari.com olarak hafta ortasında yayımlanan bu alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR KURUM DIŞI PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında kamu kurumlarının yayımladığı ilanlar dikkat çekmekte. Çok sayıda kamu kurumu bünyelerinde personel alımı için ilanlar yayımlıyorlar. Bu alım ilanlarında ise belediye başkanlıkları ön plana çıkıyor. 

Özellikle kurum dışı personel alım ilanlarında belediye başkanlıklarınca yayımlanan personel alım ilanları yoğun olarak bulunuyor. Zira seçim sonrası personel açığı bulunan belediye başkanlıkları bu eksikliklerini gidermeyi amaçlıyorlar. 

Bu çerçevde onlarca kadroda çok sayıda alım ilanı yayımlandı. 

İLANLARDA YER ALAN AYRINTILAR

Öncelikle kurum dışı personel alım ilanları Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı olmadan yayımlanan ilanlardır. Bu ilanlar için belirleyici olan unsurlar ise memur kadroları için öğrenim ve deneyim şartı olurken işçi kadroları için mesleki yeterlilikler. 

Memur kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarında en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. İşçi kadroları için ise okur yazar ya da ilkokul mezunu olmak yeterli. 

KADRO BİLGİLERİ

Kurum dışı personel alım ilanlarında adayların başvuru yapabilecekleri çok sayıda kadro bulunuyor. Memur kadroları arasında en çok alım ilanı bulunan meslek ise Büro Memuru, Büro Personeli veya Büro Elemanı kadrosu. Memur alım ilanlarının yarısından fazlası bu kadro için yayımlanmış. 

İşçi kadrolarında ise alımlar daha çeşitlilik kazanıyor. İlanlarda yer alan açık kadro bilgilerine göre kurumlar beden işçisi, büro işçisi, temizlik işçisi gibi pozisyonlarda alımlar yapıyor. 

İlanlarda bu pozisyonların dışında ofis içi personeller, çeşitli branşlarda şoför alım ilanları, güvenlik görevlisi, mühendis, tekniker ve teknisyen kadroları, saha personelleri, yönetici pozisyonları, cankurtaran, antrenör, eğitmen, öğretmen, gibi kadrolar ve sağlık personeli pozisyonları bulunuyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR aracılığıyla personel alımı yapacak olan kurumların tamamı bir ilan metni yayımlıyor. Bu ilan metninde başvuru evraklarını da ilan eden kurumlar adayların bu evrakları derlemelerini ve başvurularını bu şahsen yapmalarını istiyor. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu ilanlara İŞKUR’da ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler. 

Belediye Memuru ve belediye işçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli İlanlarını yakından takip etmek için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir