İşkur İş İlanları

Bilgisayar ve Ofis Programlarını Kullanabilen Adaylar İçin Personel Alım İlanı: Noter Katibi ve Zabıt Katibi

Çeşitli kurumların yayımladıkları tüm personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Farklı platformlar üzerinden yayımlanan bu alım ilanlarında yer alan ve geçtiğimiz günlerde yayımlanan iki ilanı tek bir haberde derledik. 

Söz konusu personel alım ilanlarında ortak olan ve iki ilanda da önemli koşul olarak duyurulan şart ise bilgisayar kullanımı. 

Peki iyi derecede ofis programları kullanabilen adaylar için yayımlanan bu personel alım ilanlarında adaylara duyurulan diğer şartlar neler? Tüm ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Noter Katibi alımı için iki farklı şehirde ilanlar yayımlandı. Mersin ve Konya için yayımlanan personel alım ilanlarında ortak olan koşullarda bulunurken farklı olarak belirlenen şartlarda mevcut. İlanlarda en önemli başvuru şartı farkı ise öğrenim şartı. Bunun yanında Mersin için yayımlanan ilanda bazı özel şartlarda bulunuyor. 

Mersin 10. Noteri tarafından yayımlanan ilanda alımlaırn önlisans düzeyinden olacağı belirtilirken Konya için yayımlanan personel alım ilanı en az lise düzeyinden olacak. Ayrıca ilanlarda yaş şartı da bulunuyor. Konya için ilan edilen Noter Katibi alım ilanı 28 yaş şartı ile Mersin için ilan edilen Noter Katibi alım ilanı ise en az 30 yaş şartıyla yayımlandı. 

ZABIT KATİBİ ALIM İLANI

Zabıt Katibi alım ilanı İstanbul’da bulunan ve Hukuk adına yayın üreten bir firma tarafından yayımlandı. İlana göre firma en az önlisans mezunu yada tam zamanlı çalışabilecek öğrenci statüsünde Zabıt Katibi alımı yapacak. 

İlan için belirlenen özel şartlarda ise adayların Word ve Excel uygulamalarında başarılı olması ve 10 parmak klavye başarısı yüksek olması isteniyor. Bunun dışında adayların Hukuk bilgisinin de yüksek olması talep ediliyor. Bu koşulların dışında adayların genel başvuru şartlarına haiz olması gerekiyor.

BAŞVURULAR İÇİN ORTAK KOŞULLAR

Söz konusu personel alımlarından 2 tanesi resmi kurum olarak faaliyet gösteren Noter için diğeri ise özel sektör firması adına yayımlandı. Bu kapsamda adayların özel şartların dışında da sağlamaları gereken özel koşullar bulunuyor. Bu koşullar her kurum ve kadro için ortak olan şartlar. 

Bu koşullar arasında Noter Katibi veya Zabıt Katibi olmak isteyenlerin Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması askerliğini yapmış olması, yapmış sayılması yada tecill olması, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmaması, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden başvurulara dair detaylara ulaşabilirler. 

Noter Katibi alımları için TIKLAYINIZ

Zabıt Katibi alımı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir