İşkur İş İlanları

Büro Memuru (Genel) Kadrosu İçin 549 İŞKUR’da İlan Yayımlandı

İŞKUR İş İlanları sayfası üzerinden yayımlanan kadrolardan bir tanesi de Büro Memuru (Genel) kadrosu. Bu kadro için İŞKUR üzerinde çok sayıda personel alım ilanı yayımlandı.

Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları ile özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği alım ilanları bulunuyor. 

Bu kadro için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını sizlere detayları ile aktarıyoruz. 

İŞKUR BÜRO MEMURU (GENEL) ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan bilgilere göre çoğunluğu özel sektör tarafından yayımlanan ilan sayısı 549. Bu alım ilanlarında hem engelli kadrosuna hemde normal personel kadrosu için ilanlar yer alıyor. 

Bu ilanlar Türkiye geneli çok sayıda şehirde yapılacak olup ilçeler içinde ilanlar bulunuyor. Ofis içi işler için alım yapılacak olan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar aşağıda. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Büro Memuru kadrosu için başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce hangi kurum yada firma için başvuruda bulunacaklarsa o kurumun ilanını dikkatli şekilde incelemeleri gerekiyor. Zira aynı kadro için farklı kurumlar farklı şartlar talep edebiliyorlar. 

Öyle ki Büro Memuru (Genel) kadrosu için bazı firmalar  lise mezunu olma şartı ararken bazı firmalar lisans ve belirli bölümlerden mezun adayların başvurularının kabul edileceğini duyurdular. 

Bu çerçevede ilanlara başuru yapacak adaylardan talep edilen genel ve özel şartlar arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Her kadro için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlamak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inde maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak, 18 yaşından büyük olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Varsa deneyim ve sertifika şartlarına haiz olmak ve Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, koşulları bulunuyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden Büro Memuru Genel kadrosu için yayımlanan ilanları inceleyebilirsiniz.

İŞKUR’da yayımlanan Büro Memuru (Genel) kadroları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir