İşkur İş İlanları

Danışma Memuru Kadrosu İçin İŞKUR Destekli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden farklı pozisyonlarda personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 

Hem kamu kurum ve kuruluşları hemde özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm gelişmeleri sizlere belirli aralıklarla aktarıyoruz. 

Kamuda veya özel sektörde iş arayan vatandaşlar için içeriğimizde; İŞKUR’da yayımlanan iş ilanları arasında yer alan Danışma Memuru alımlarına dair gelişmeleri derledik. 

DANIŞMA MEMURU ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan danışma memuru alım ilanlarında yer alan bilgilere göre alımlarda toplam 40 personel alımı yapılacak. İlanda hem lise, hem önlisans hemde lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar bulunuyor. 

Öğrenim seviyesinin yanında adaylardan ayrıca çok sayıda koşul bulunuyor. Bu koşullar ilanı yayımlayan kurum yada firmanın ihtiyaçlarına göre belirleniyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Danışma Memuru pozisyonu için yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylar için en önemli hususlardan biriside alım yapılacak şehirler. Bu çerçevde ilan yayımlayan kurum yada firmaların bulundukları şehirler şöyle, İstanbul, Bursa, Antalya, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Sakarya.

BAŞVURU KOŞULLAR

Kamu kurumu olsun özel sektör firması olsun personel alım ilanı yayımlayan her kurum personel alım ilanında adaylardan sağlanması istenilen koşulları da bildirir.  Söz konusu alım ilanı farklı firmalar tarafından yayımlandığı için koşullar değişiyor. 

Bu çerçevde adaylardan talep edilen koşullar ana başlıkları ile şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kadrolar için belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Deneyim şartı varsa onu sağlamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 18 yaşından büyük olmak 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Danışma Memuru alım ilanı yayımlayan bazı kurumlar ilana başvuruların İŞKUR aracılığıyla yapılacağını duyurdular. Bazı kurumlar ise başvuruların ilan metninde yer alan iletişim adresi üzerinden şahsen yapılacağı açıklandı. 

Danışma Memuru alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir