Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İşkur İş İlanları

Devlet Hastaneleri, Adliyeler, Emniyet Müdürlüklerine TYP İle Binlerce Personel Alımı Yapılıyor

İŞKUR’un İş İlanları sayfasında onlarca kamu kurumu tarafından yeni TYP ilanları yayımlandı. Söz konusu bu alımların hangi şehirlerde yapılacağı, alım yapacak kurumlara dair detaylar ve ilanlara başvuruların nasıl yapılacağını sizlere aktarıyoruz.

Alım Yapacak Şehirler

Türkiye İş Kurumu üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarının bulundukları şehirler arasında Karabük, Erzincan, Manisa, Kırklareli, İzmir, Tekirdağ, Çanakkale, Aksaray yer alıyor. 

Bu şehirlerde yapılacak olan alımların hangi kurumlar tarafından yapılacağına dair detayları ise aşağıda aktarıyoruz. 

Alım Yapacak Kurumlar

İŞKUR üzerinden yayımladıkları kamu ilanları ile Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını duyuran çok sayıda kurum bulunuyor. Bu kurumların bağlı oldukları birimleri ve en fazla alım ilanı olanları sizlere aktarıyoruz. 

Yukarıda yer alan şehirlerde bulunan ve alım yapacağını ilan eden kuurmlardan öne çıkanlar;

Aile ve Sosyal Himetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Orman İşletmesi, İl Kültür Turizm Genel Müdürlükleri, İl İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlükleri, Cumhuriyet Başsavcılıkları, İlçe Müftülüğü, Belediye Başkanlıkları, İl Müftülüğü, Valilikler, Kaymakamlıklar, İl Tarım Müdürlükleri ve benzeri çok sayıda kurum.

TYP İLANLARI BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanlarına belirli koşulları sağlayan her aday başvuruda bulunabilir. Bunun için İŞKUR tarafından belirlenen başvuru koşulları şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Söz konusu şehirlerde bulunan kurumlar için yayımlanan TYP ilanlarına başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor. Adaylar ister internet üzerinden elektronik isterlersede İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen başvuru yapıyorlar. 

İlanları Nasıl Görüntülerim?

Kontenjan bilgisi ve diğer detaylar için ilanları görüntülemek isteyen adaylar; aşağıda verilen sayfada yer alan bağlantıya tıkladıklarında açılan sayfada yer alan şehir bölümüne göre arama yapabilirler. Ayrıca tüm ilanlar için adaylar açılan sayfada direk ara butonuna tıklayarak arama yapabilirler. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir