İşkur İş İlanları

Devlet Hastaneleri, Okullar, Adliyeler İçin Binlerce TYP İlanı Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Yeni hafta başında yayımlanan bu alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımları olacağı duyuruldu. 

Türkiye geneli 19 farklı şehirde bulunan kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadroları, alım yapılacak şehirleri ve alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşulları haberimizde aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarının 19 farklı şehirde yapılacağını sizlere belirtmiştik. Bu şehirleri siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. Ayrıca bu 19 farklı şehirde bulunan 150’den fazla ilçede de alımlar olacak. 

Adaylar haberimizin altında yer alan bağlantı aracılığıyla alım yapılacak ilçelere dair bilgi alabilirler. 

İstanbul, Antalya, Ağrı, Bursa, Karaman, Bayburt, Yozgat, Erzurum, Gümüşhane, Yozgat, Yalova, Çankırı, Ardahan, Amasya, Hatay, Eskişehir, Bitlis, Kilis, Konya.

TYP PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

TYP personel alımları geçici işçi alımları olduğundan dolayı alımlar genellikle 6 veya 9 aylık süreçlerde yapılıyor. Bu alımlarda ise onlarca kamu kurumu personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu kurumlar arasında hastaneler, adliyeler, müftülükler, il orman, tarım, sağlık, eğitim müdürlükleri, bakalıklara, belediyelere bağlı birimler, okullar, il özel idareleri ve bu tür çok sayıda kuurm bulunuyor.  

BAŞVURU KOŞULLARI

Aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan vatandaşlar Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ilanlara başvuru yapabilirler. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

TYP alımları için yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru süreci 14 Ocak 23.59 tarihi itibariyle sona erecek ilanlar da var başvuru süreci 18 Ocak’da dolacak olan ilanlarda. Adaylar aşağıda sizlere verdiğimiz bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın ya da şehir yazan kısma kendi şehrinizi yazıp aratın)

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.