İşkur İş İlanları

Devlet Kurumları ve Özel Sektör İŞKUR İş İlanları: 61 Bin 403 Personel Aranıyor

Bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu’nun web sayfası üzerinde binlerce personel alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanları hem devlet kurumları hemde özel sektör firmaları tarafından yayımlanıyor. 

Devlet memuru, kamu işçisi, özel sektör personeli ve normal işçi statülerinde yapılan bu alımlarda en az ilkokul mezunundan başlamak üzere yükseklisans yapmış adayların başvuru yapabileceği onlarca ilan bulunuyor. 

Yayımlanan ilanlarda yer alan bu açık kadroları en fazla alım ilanı bulunan meslek gruplarına göre aşağıda derledik. 

İŞKUR GÜNCEL İŞ İLANLARI 61 BİN 403 PERSONEL ARANIYOR

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında güncel iş ilanı sayısı 61 bin 403. Bu ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanları. İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlarda ayrıca kamu kurumlarının yayımladığı ilanlarda bulunmakta. 

Söz konusu bu personel alım ilanlarını sizlere kadro kadro aşağıda paylaşıyoruz. 

EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN MESLEK GRUPLARI

İŞKUR’da yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanlarda yer alan meslek gruplarının sıralaması;

1000 İlandan Fazla Alım Yapılacak Kadrolar

En fazla alım ilanına sahip olan kadro 9 bin 423 personel alım ilanı ile Beden İşçisi (Genel) kadrosu oldu. Bu ilanların yanında ayrıca  Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için 3450, Makineci (Dikiş) kadrosu için 2819, Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için 2277, Temizlik Görevlisi kadrosu için 2074, Garson kadrosu için (Servis Elemanı) 2052,  Güvenlik Görevlisi kadrosu için 1285,  Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi kadrosu için 1035 ve Kasiyer kadrosu için 1018 personel alım ilanı bulunuyor. 

500 ile 1000 Arasında Alım İlanı Bulunan Meslekler

İlanlara göre; Ön Muhasebeci pozisyonu için yayımlanan ilan sayısı 906 oldu. Bu ilanın yanında ayrıca Konfeksiyon İşçisi 785, Dokuma Konfeksiyon Makineci 747, Reyon Görevlisi 587, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 560, Büro Memuru (Genel) 549, Aşçı 537 ve Bulaşıkçı (Stevard) 507.

250 ile 500 Arasında Alım İlanı Bulunan Meslekler

Bu kadrolar ve alım yapılacak personel sayısı şu şekilde; Şoför-Yük Taşıma 480, Ambar/Depo Görevlisi 440, Aşçı Yardımcısı 431, Elektrikçi (Genel) 392, Ütücü 381, Kalite Kontrolcü 375, Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı 370, Paketleme işçisi 369, Servis Komisi 364, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 344, Pazarlamacı 338, CNC Torna Tezgahı Operatörü 334 Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 322, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) 301, Forklift Operatörü 285, Ayakçı (Tekstil) 270, Sekreter 260, CNC Freze Tezgahı Operatörü 259, İmal İşçisi 259, Diğer Aktörler Ve Sahne Yöneticileri 250.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan kurumun ya da firmanın belirlediği şekilde şahsen yada İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. 

İLANLARA İŞKUR’DA ULAŞMAK İÇİN

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan bu ilanları görüntülemek için aşağıda yer alan yönergeleri izleyebilirsiniz.

1. Yöntem: Şehre Göre Arama; adaylar bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan şehir bölümünü kendi şehirlerini seçip ara butonuna bastıklarında bulundukları şehirlerdeki tüm ilanları görüntülerler. 

2. Yöntem Mesleğe Göre Arama; adaylar aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaştıklarında mesleklerine göre arama yapabililer. Açılan sayfada meslek yazan yere istedikleri kadroyu yazan adaylar ara butonuna basarak ilanlara ulaşabililer. 

3. Yöntem Kamu İlanlarını Görüntüleme; Sadece Kamu kurumlarının yayımladığı ilanlara ulaşmak isteyen adaylar açılan sayfada İş Yeri Türü yazan yeri kamu olarak seçip ara butonuna bastıklarında ilanlara ulaşabilirler.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir