İşkur İş İlanları

Devlet Kurumlarına İşçi Alımı Yapılıyor: Haftanın TYP Personel Alım İlanları

Devlet kurumları yayımladıkları alım ilanları ile ihtiyaç duydukları pozisyonlarda personel alımları yapıyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak devlet kurumları tarafından yayımlanan tüm personel alım ilanlarını sizlere anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza İŞKUR İş İlanları sayfası üzerinden adaylara duyurulan ve Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ilanları sizler için derledik. 

HAFTANIN TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yayımlanan personel alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylar alımlaırn belirli süreli olduğuna dikkat etmeliler. Kamu kurumları 6 veya 9 aylık süreler için TYP personel alımları yapıyor. 

Bu çerçevede çok sayıda kurum tarafından yayımlanan TYP personel alım ilanları 4 şehirde yapılacak. İstanbul Tuzlar, Bolu Merkez için yayımlanan TYP ilanlarının yanı sıra Adıyaman Merkez ve neredeyse tüm ilçeleri ile Nevşehir Merkez ve çok sayıda ilçesi için TYP işçi alım ilanı yayımlandı. 

TYP PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Bilindiği üzere kamuda taşeron işçi statüsünün kaldırılması ile kurumlar TYP işçi alım ilanlarına yöneldiler. Bu çerçevede ilan yayımlayan kurumlar şunlar;

İl Tarım Müdürlüğü, İl Aile ve SOsyal Politikalar Müdürlüğü, İl Çalışma Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl ve ilçe müftülükleri, belediye başkanlıkları, kaymakamlıklar, orman işletme müdürlükleri, valilikler.

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan her personel alım ilanında olduğu gibi Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarında da bazı başvuru koşulları bulunuyor. 

Burada önemli olan nokta ise bu koşulların kamu kurumları tarafından belirlenmemesi. Yani TYP ilanlarına başvuru koşulları sabit olup her ilan için sabittir. Kurumlar adaylardan özel şart talep etmezler. 

İŞKUR üzerinden duyurulan genel başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını yapabilirler. Bu koşullar;

Genel Başvuru Koşulları

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULARI NASIL YAPACAKSINIZ?

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ya şahsen yapacaklar yada elektronik olarak yapacaklar. 

İlanları inceleyen adaylar başvurularını il veya ilçe İŞKUR Müdürlüklerine giderek bizzat bildirebilirler. Adaylar isterlerse başvurularını İŞKUR’un web sayfasına üye olduktan sonra şahsen başvuru yapabilirler. 

İLANLARI İNCELEMEK İSTEYEN ADAYLAR

İŞKUR’da yayımlanan TYP personel alım ilanlarını incelemek isteyen adaylar aşağıda yer alan yönergeleri uygulayarak İŞKUR TYP personel alım sayfasına ulaşabilirler. 

* Size verdiğimiz bağlantıya tıklayın

* TYP ilan arama sayfası açıklacak

* Bu sayfada hiçbir alanı doldurmadan direkt olarak Ara butonuna basın.

* Dilerseniz şehre göre arama yapabilirsiniz.(şehre göre yaptığınız aramada ilan bulunamadı yazıyorsa o il için TYP alımı yok demektir)


İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir