İşkur İş İlanları

DSİ Bölge Müdürlüğü, Valilikler ve Eğitim Merkezleri TYP İle 1593 Personel Alıyor

Türkiye’nin iki farklı şehrinde faaliyet gösteren devlet kurumları ve devlet kurumlarına bağlı birimler TYP ile personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Yayımlanan yeni ilanlarda çok sayıda kurum tarafından Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

Kamu İlanları olarak İstanbul ve Aydın’da yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan TYP personel alım ilanlarını haberimizde sizlere aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararın Program kapsamında personel alımı için yayımlanan ilanlarda 1593 personel alımı için ilan bulunuyor. Çeşitli TYP alanlarında yapılacak bu alımlar ise bakanlıklar, bakanlıklara bağlı birimler, mahalli idare birimleri tarafından yayımlanıyor. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Halen yayında olan TYP ilanları aşağıda yer alan kurumlar tarafından yayımlandı. 

Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İl Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Özel İdareleri, Müftülükler, belediye başkanlıkları, belediye bağlı birimler, kaymakamlıklar, valilikler, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü, Orman İşletme Şefliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Eğitim Merkezi, Adli Tıp Kurumu.

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden adaylara duyurulan ve çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlanan 1593 TYP personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. 

Bu başvuru koşulları her kurum için ayrı ayrı değil tüm ilanlar için ortak olan koşullar. Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurulan bu TYP personel alımı başvuruları koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise TYP ilanlarında kurumların özel şart belirlemediği noktasında. 

TYP İlanlarına Başvuru Koşulları

Bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için iki yöntem bulunuyor. Birinci şahsen başvuruda bulunmak diğeri ise elektronik başvuru. 

TYP ilanlarına şahsen başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlüklerine giderek buradan bizzat yapabilirler. Elektronik başvuru ise adayların  İŞKUR’un internet sitesine üye olduktan sonra eletronik ortamda yapabilecekleri başvurular. 

TYP İLANLARINI GÖRÜNTÜLEME

İŞKUR’da yayımlanan TYP personel alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan açıklamayı uygulayarak ilanları görüntüleyebilirler. 

Öncelikle adaylar tüm ilanlar için verdiğimiz bağlantıya tıklayarak TYP ilanları arama sayfasına ulaşacaklar. Burada yer alan Ara butonuna basan adaylar tüm TYP ilanlarını görüntüleyebilirler. (Hiçbir alanı doldurmanız gerekmiyor. Açılan sayfada direk ara butonuna basın) Adaylar isterlerse açılan sayfada yer alan şehir bölümünden kendi şehirlerini seçerek aramayı daraltabilirler.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir