İşkur İş İlanları

DSİ, Emniyet Müdürlükleri, Belediyeler KPSS İle Memur, KPSS’siz İşçi Alım İlanı Yayımladılar

Kamu kurum ve kuruluşları İŞKUR, DPB ve kendilerine ait kurumsal web sayfaları üzerinden memur ve işçi alım ilanları yayımlamaya devam ediyorlar. 

Kamu İlanları olarak yeni günde güncellenen İŞKUR memur ve işçi alım ilanlarını sizler için derledik. 

Kamu Kurumlarınca, İŞKUR’da yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını, alım yapacak kamu kurumlarını ve ilanlara dair tüm ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz.

İŞKUR’DA MEMUR VEYA İŞÇİ ALIMI YAPACAK OLAN KURUMLAR

İŞKUR üzerinden memur veya işçi alımı için ilan yayımlayan kamu kurumlarının listesi.

Et ve Sür Kurumu, İl Emniyet Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü, Muratpaşa Belediyesi, Mudanya Belediyesi, Sungurlu Öğretmenevi Müdürlüğü, TÜBİTAK, Konya Emniyet Müdürlüğü, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Nilüfer Sulama Birliği, Antep Fıstığı Araştırma Enstütisü, Şaphane Belediye Başkanlığı, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü.

İŞKUR MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarında adayların en merak ettiği konuların başında ilanlarda KPSS şartının olup olmadığı. Bu alım yapacak kuruma göre değişmekte olup işçi kadroları için KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bazı işçi kadroları için en az lise mezunu olmak koşulu bulunurken bazı kurumlar mesleki yeterliliklerin sağlanması halinde en az okur yazar seviyesinde personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Bununla birlikte memur kadroları için durum değişiyor. Bazı kurumlar adaylardan KPSS’ye girmiş olmak şartıyla başvuru alacağını bildirirken bazı kurumlar ise adaylardan 60 KPSS şartı talep ediyor. Memur alımlarında da KPSS şartı aranmayan kurumlar bulunuyor. 

HANGİ KADROLARDA ALIMLAR YAPILACAK?

Yukarıda yer alan kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadroları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Puantör, Kahve Ve Kakao Hazırlayıcısı (Barista), Makam Şoförü, Kimyager, Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Izgara Ustası, Garson (Servis Elemanı), Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi), Pide Ustası, Aşçı, Genel evrak dağıtıcısı,Büro Memuru (Genel)Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Plaj Görevlisi (Beach Boy), Cankurtaran, Mutfak Görevlisi, Kasiyer, 

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metinlerinde yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Bu başvuru koşulları hem kuruma hemde alım yapılacak kadroya göre farklılık göstermekte. 

Adayların sağlamaları gereken ilk koşul öğrenim şartı. Her ilan için belirtilen öğrenim şartını sağlayan adayların ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar ilanlara aşağıda yer alan işlemleri yaparak İŞKUR’da görüntüleyecekler. İlanları inceleyen adaylar kendilerine uygun olanlara ilan metninde yer alan şekilde başvuruda bulunacaklar.

NOT: Açılan Sayfada İş Yeri Türü yazan yeri Kamu olarak işaretleyip Ara butonuna basarak ilanları görüntüleyebilriler. 

İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

İŞKUR Personel Alım İlanları İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir