İşkur İş İlanları

DSİ, MEB ve POMEM Merkezlerine TYP İle Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı

Devlet kurumları kadrolarında eksik bulunan pozisyonlar için alım ilanlarını yayımlayarak bu eksiklerini gidermeyi amaçlıyorlar. 

Kurumlar tarafından yayımlanan bu alım ilanları gün aşırı güncellenmekte olup Kamuilanlari.com olarak sizlere bu ilanları anlık olarak duyuruyoruz.

Bu haberimizde siz okuyucularımız için yeni hafta itibariyle yayımlanan TYP personel alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. Söz konusu alım ilanları ile ilgili olarak;

* TYP İle alım yapacak olan kurumların bulunduğu iller,

* TYP personel alım ilanlarının hangi alanlarda yapılacağı

* İŞKUR’da yer alan bilgilere göre TYP ilanlarına başvuru işlemlerini

Siz okuyucularımıza detayları olarak derledik. İşte yeni hafta başında yayımlanan TYP personel alım ilanları.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yeni hafta başında yayımlanan ilanlarda çok sayıda kamu kurumunun ilanı bulunuyor. Bu kurumlar bünyelerinde 3, 6 veya 9 aylık sürelerle personel çalıştırılması adına farklı alanlarda geçici işçi alımı yapacaklar. 

Bu kaspamda yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre, TYP ile personel alımı yapacak kurumlar 5 farklı şehirde bulunuyor. Bu şehirler sırasıyla İstanbul, Karaman, İzmir, Sivas ve Aksaray

TYP İLE PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Yukarıda yer alan 5 farklı şehirde bulunan ve TYP ile personel alımı ilan eden kurumlardan bazılar şunlar;

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü, İl ve İlçe Müftülükleri Köylere Hizmet Götürme Merkezleri, İl Orman İşletmeleri, İl Tarım Müdürlükleri, İl Özel İdareleri gibi kurumlar bulunuyor. 

KİMLER BU ALIM İLANLARINA BAŞVURU YAPABİLİR?

Alım yapılacak şehirler ve alım yapacak kurumlara dair verdiğimiz bilgiler ışığında TYP ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için diğer bir önemli nokta başvuru koşulları.

Peki TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullar neler?

Türkiye İş Kurumu, TYP ilanları ile ilgili yayımlamış olduğu bilgilendirme sayfasında söz konusu ilanlar için gerekli başvuru koşullarını da adaylarla paylaştı.

Bu Kapsamda; 

Adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar; Adayların Türk vatandaşı olması, görevlerini düzgün yapmalarına engel teşkil edecek sağlık sorunlarının bulunmaması, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşından büyük olmaları, başvuru esnasında emekli ve dul aylığı almıyor olmaması gerekiyor. Bu şartların yanında adayların öğrenci olmaması isteniyor. (açıköğretim fakültelerinde öğrenim gören adaylar hariç)

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

TYP personel alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden kurumlara bildirecekler. Adaylar başvurular için İŞKUR İl veya İlçe Müdürlüklerini ya da İŞKUR Hizmet birimlerini tercih edebilirler. 

İLANLARI İŞKUR’DA İNCELEMEK İÇİN

İlanlara başvuruda bulunacak ve ilan edilen şehirlerin hangi ilçelerinde alım yapılacağını merak eden aday İŞKUR üzerinden ilanları inceleyebilirler. 

İŞKUR’da ilanları incelemek isteyen adaylar öncelikle haberimizin altında yer alan bağlantı ile İŞKUR TYP ile ilan arama sayfasına ulaşacaklar. 

Burada aşağıda ki görselde yer alan bölümdeki şehir kısmını işaretleyecek adaylar 5 şehirden hangisi için arama yapacaklarsa onu seçip ara butonuna basacaklar. 

Bunun dışında açılan sayfada direkt ara butonuna basan adaylar tüm ilanları görüntülerler. 

* Ayrıca şehir kısmına kendi şehrinizi yazıp Ara butonuna basabilirsiniz. Uygun ilan bulunamadı yazısı alırsanız arama yaptığınız şehir için ilan yok demektir.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP İlanları Yayımlandığında Öğrenmek İstiyorsanız Uygulamamızı İndirin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir