İşkur İş İlanları

Eczane İşçisi, Müşteri Hizmetleri ve Satış Danışmanı Gibi Meslek Grupları İçin İEP Kurs İlanları

Kamu İlanları olarak Türkiye İş Kurumu aracılığıyla sunulan İşbaşı Eğitim programları arasında yer alan ve başvuru süreci devam eden kurs ilanlarını sizler için derledik. 

İşbaşı Eğitim Programlarına katılacak olan adaylara sağlanan mali ve sosyal imkanlar, bu kursların bulunduğu şehirler, kurslara katılacak adaylardan talep edilen koşullar ve başvuru işlemleri. 

İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

İŞKUR aracılığıyla sağlanan işbaşı eğitim programları işsiz ve meslek sahibi olmayan vatandaşların meslek sahibi olmaları adına sağlanıyor. İŞKUR’a kayıtlı olan işsiz vatandaşların başvuru yapabildiği İEP kursları ile işsiz vatandaşların mesleki yeterliklerini geliştirmeleri ve tecrübe edinmeleri sağlanıyor. 

6 veya 9 ay süren kurs sonunda meslek sahibi olan adaylara bu süre boyunca belirli bir tutarda maaş ödemesi yapılıyor. Günlük ödeme hesabına göre yapılan bu ödemeler normal vatandaşlar için 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL ve geleceğin mesleklerine başvuru yapanlar için 85 TL olarak ödeniyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

Peki İşbaşı Eğitim Programlarına kimler başvuru yapabilir?

İEP kurslarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları İŞKUR tarafından duyuruldu. İşte şartlar;

Adayların öncelikle haberin başında belirttiğimiz gibi kuruma kayıtlı işsiz olmaları isteniyor. Bu şartı sağlayan adayların sağlamaları gereken diğer koşul yaş şartı. Yaş şartına göre İEP kurslarına 15 yaşını tamamlamış olan adaylar başvuru yapabiliyor. Ayrıca kurs ilanını yayımlayan işverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, sağlanması gereken diğer koşul.

Bu koşulların dışında; Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

AÇIK KURS İLANLARI

Halen yayında olan kurs ilanlarına göre Kütahya, Şanlıurfa, Van, İstanbul, Denizli, Mersin, Antalya, İzmir, Sakarya ve Kocaeli için kurs ilanları bulunuyor. 

Açık Kurslarda Yer Alan Meslek Grupları

Eczane İşçisi, Satış Elemanı (Perakende), Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Satış Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı, İmalat Mühendisi/Üretim Mühendisi, Kablo İmal Makinesi Operatörü, Garson (Servis Elemanı), Turizm Ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı, Konfeksiyon İşçisi, Alüminyum Doğramacı

İlanlara Dair Görsel Gösterim


BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlarda yer alan il veya ilçelerde bulunan vatandaşlar ilan numaraları ile birlikte başvuru yapablirler. Başvurular İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet Birimleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. 

İEP Kurslarına ulaşmak için: Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada kurs türünü İşbaşı Eğitim Programı olarak seçin ve Ara butonuna basın.

İEP Kursları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir