İşkur İş İlanları

EGM, Sağlık Kurumları ve Aile Bakanlığı TYP İle Personel Alım İlanları Yayımladılar

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan TYP personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza ilan edildikleri anda duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza Kamu Kurumları tarafından yeni hafta başında ilan edilen ve Toplum Yararına Program kaspamında alım yapılacağı açıklanan ilanları derledik.

YENİ HAFTANIN İLK TYP İLANLARI

Yeni haftanın başlamasıyla TYP ile personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları arasında Türkiye geneli farklı şehirlerde faaliyet gösteren bakanlıklar ve bakanlıklara ait birimler ile mahalli birimler yer alıyor. 

Bu çerçevede ilan yayımlayan kamu kurumları aşağıda sizlere aktarıyoruz. 

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlükleri, İl Orman Müdürlükleri, Müftülükler, Kaymakamlıklar, Valilikler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükler, belediye başkanlıkları ve belediye başkanlıklarına bağlı birimler bulunuyor. Bu kurumların dışında ayrıca il özel idareleri gibi yerel kurumlarda TYP ile personel alımı için ilan yayımladılar. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından TYP personel alım ilanları 3 farklı şehirde yapılacak. Adana, Kırşehir ve Mersin’de yapılacak olan alımların büyük bir kısmı Mersin’e yapılacak. Ayrıca alımlarda hem bu şehirlerin merkezleri hemde ilçelerine personel alımları olacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları İŞKUR ile adaylara duyuruluyor. 

Kamu kurumları tarafından özel şartların aranmadığı İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamında ki personel alım ilanları için talep edilen tüm bu koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Bu kapsamda TYP personel alımı başvuru koşulları; TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yada İŞKUR Müdürlüklerine bizzat yapacaklar. 

Bu çerçevede adayların ilanları nasıl görüntünleyeceklerine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir