İşkur İş İlanları

Emniyet Birimleri ve Askeri Kurumlar Kamu İşçisi Alımı İçin İlan Yayımladılar

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan Kamu Grubu personel alım ilanları güncellendi. Yayımlanan yeni ilanlarda çok sayıda kadroda personel alımı için ilan yayımlandı. Yayımlanan bu ilanlara dair detayları Kamu İlanları olarak sizlere aktarıyoruz.

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları gün aşırı güncelleniyor. Bu kapsamda yeni gün itibariyle çeşitli kadrolar için yeni ilanlar yayımlandı. 

Yayımlanan bu alım ilanları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Polisevi gibi bazı kurumlara kamu işçisi alınacak. Bu alımlarda ise hem memur hemde işçi statülerinde olacak. 

Yayımlanan ilanlara göre bazı kurumlar işçi kadroları için en az 60 KPSS puan şartı arıyor. Bu kurumlar alımlarını memur statüsünde gerçekleştiriyor. Bazı kurumlar ise KPSS şartsız personel alımları yapıyor. Bu kapsamda yayımlanan ilanlar ve alım yapılacak kadro detayları;

Alım Yapılacak Kadro Detayları;

Muğla Emniyet Müdürlüğü / Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü Aşçı Alımı Yapacak, Hakimler Ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği İşkur’da Yayımladığı İlanında Temizlik Görevlisi, Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi, Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri, Şoför, Hançıvan, Mobilyacı, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Polisevi İlanında Temizlik Görevlisi Alımı Yapacağını Duyurdu. Ankara Polis Moral Eğitim Merkez Müdürlüğü Personel Alım İlanında Temizlik Personeli, Fırıncı Ustası, Aşçı Yardımcısı Ve Kuru Temizlemeci Alımı Yapacağını İlan Etti. Deniz Kuvvetlerı Komutanlığı Araştırma Merkezi Komutanlığı Diğer Elektronik Teknistyenleri.

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru koşulları alım yapılacak kadroya göre değişiyor. Ayrıca kurumlar yukarıda da belirttiğimiz gibi personel alımlarında adaylardan KPSS şartı arayabiliyorlar. Memur kadroları için en az lise mezunu olmak şartı aranırken işçi kadroları için mesleki yeterlilikleri sağlamak yeterli oluyor. 

Bu çerçevede alım ilanı yayımlayan kurum ve alım yapılacak kadrolara göre değişen bu şartları sizlere ana başlıkları ile aktarıyoruz. 

Genel ve Özel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

Adayların bu koşulların alım yapılacak kadronun detaylarına göre belirlenen özel koşulları da sağlaması gerekiyor. Bu özel koşullar  ilanlarda yer alan öğrenim şartını karşılamak. Alım yapılacak meslek grubu için belirlenen deneyim şartına haiz olmak. Kurumların talep ettiği yaş aralığında bulunmak. Belge, sertifika, diploma gibi evrakların sağlanması gibi koşullardan oluşuyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlanlar yeni yayımlanmış olup başvuru süreci devam ediyor. İlanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. 

İlanları görüntülemek isteyen adaylar ise aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

Adaylar öncelikle aşağıda yer alan bağlantı üzerinden İŞKUR İŞ İLANLARI sayfasına ulaşacaklar. Burada İŞKUR ilan arama sayfası karşılarına çıkacak. Bu sayfa üzerinde İŞ YERİ TÜRÜ yazan yeri KAMU olarak işaretleyip ARA butonuna basacaklar. 

İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için; https://goo.gl/rwy9na (Bağlantı adresini kopyalayın, internet tarayıcısına yapıştırın ve enter tuşuna basın yada bağlantıyı seçin sağ tık yapın adrese git diyin)

Kamu Personeli Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir