İşkur İş İlanları

En Az 50 KPSS İle Devlet Memuru Alım İlanları: Kadro Kadro İş İlanları

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda pozisyon için personel alım ilanı yayımlandı. Nisan ayının son gününde yayımlanan ilanlar ile çok sayıda memur ve işçi alımı yapılacak. 

Mayıs ayının ilk haftasında başvuru yapılacak olan personel alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza detayları ile aktarıyoruz. 

MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında KPSS’siz, KPSS’ye girmiş olmak şartıyla, en az 50 KPSS puanıyla ve 60 KPSS puanıyla yayımlanan ilanlar bulunuyor. 

Söz konusu bu personel alım ilanlarını yayımlayan kurumların listesini ve alım yapılacak pozisyonlar ile ilgili bilgiler şöyle;

MEMUR YA DA İŞÇİ ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Memur ya da işçi alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları çok farklı şehirlerde faaliyet göstermekte. Bu kurumların bir bölümü ülke geneli, bir bölümü il geneli bir bölümü de ilçe geneli personel alımları yapıyorlar. 

Alım Yapacağını İlan Eden Kurumlar

Göynücek Geldingen Sulama Birlik Başkanlığı, Battalgazi Sulama Birliği Başkanlığı, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara Şeker Fabrikası, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Genel Sekreterlik, Tüvasaş Türkiye Vagon Sanayi, Devlet Su İşleri 13.Bölge Müdürlüğü, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, Didim Belediye Başkanlığı, Güneysu Öğretmen Evi Müdürlüğü Sosyal Tesisleri, Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı, Gaziantep EGM Polisevi, Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü, Mudanya Belediye Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu personel kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda alım yapılacağı açıklanan açık kadroların listesi. 

Büro Memuru (Genel), Muhasebe Meslek Elemanı, Çelik Kaynakçısı, Hayvan Bakıcısı, Temizlik Görevlisi, Bahçıvan, Makine Teknolojisi Teknisyeni, Garson (Servis Elemanı), Aşçı Yardımcısı, Temizlik Görevlisi, Beden İşçisi (Temizlik), Garson (Servis Elemanı), Kepçe Operatörü, Kamyon Şoförü, Şoför (Yolcu Taşıma), Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi), Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Sıhhi Tesisatçı, Elektrik Teknisyeni, Diğer Telefon Ve Telgraf Tesisatçıları, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR Kamu Grubu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

İLANLARA BAŞVURULAR İÇİN TÜM DETAYLAR

Öncelikle yayımlanan ilanlara başvurular ilanı yayımlayan kuruma göre değişiyor. Bunun için bazı kurumlar ilan metninde iletişim bilgileri veriyor ve başvuruların şahsen yapılmasını istiyor. Bazı kurumlar ise ilanlara İŞKUR aracılığıyla yapılmasını talep ediyorlar. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

Öncelikle aşağıda yer alan İŞKUR İş İlanları Arama sayfasına aşağıda yer alan bağlantı üzerinden gidiyoruz. Bu sayfada aşağıda ki resimde yer alan bölümü kamu olarak seçip Ara butonuna basıyoruz. 

Resimli Gösterim;


İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir