İşkur İş İlanları

En Az Lise Mezunu 107 Danışma Memuru Alımı İçin İŞKUR’da İlan Yayımlandı

Bursa, İstanbul, Antalya ve Kocaeli’de bulunan kurumlar ve firmalar yayımladıkları ilanlar ile Danışma Memuru alımı yapacaklarını duyurdular. Bu kurumların dışında ayrıca bir firmada yayımladığı ilanında ülke geneli Danışma memuru alımı yapacağını duyurdu. 

Danışma memuru alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken hususlar, başvuru sürecinde izleyecekleri yol ve ilanlara dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR’DA YAYIMLANAN DANIŞMA MEMURU ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanları arasında yer alan Danışma Memuru alımları için 107 ilan bulunuyor. 

En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Danışma Memuru alım ilanlarında ayrıca önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapabileceği ilanlar yer alıyor. 

İlanlar özel sektör firmaları tarafından yayımlandığından adaylardan farklı özellikler ve koşullar talep ediliyor. Bu koşulları aşağıda ana başlıkları halinde sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR DANIŞMA MEMURU BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre, bu kadro için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

Buna göre ilana başvuru yapacak adayların, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ilanlarda belirtilen eğitim seviyelerinden lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak, bilgisayar Office programlarına hakim olmak, ayrıca firmalar ve kurumlar tarafından belirlenen yaş aralığında bulunulması, erkek adaylar için askerlikle hiçbir alakası olmaması (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli durumda bulunmak), görevini yapmaya engel herhangi bir engel sorunu bulunmaması ve ilanlarda yer alan ikamet, sertifika ve deneyim gibi özel şartları karşılamak” şartlarını sağlamalarını istiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlanlar adaylara İŞKUR’da duyuruluyor. Bu ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR arcılığıyla yapacaklar. Ancak burada bazı firmalar ilanlarında telefon numarası veriyorlar. Bu numalardan başvurulara dair daha net bilgi alınabilir. 

Danışma Memuru alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir