İşkur İş İlanları

En Az Lise Mezunu 472 Büro Memuru, 25 Danışma Memuru Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla özel sektöre ve kamu kurumlarına çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılıyor. 

Bu alımları Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza haberlerimizle ulaştırıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için ilan edilen iki kadroya dair ilanları derledik. Türkiye geneli çok sayıda şehir için ilan edilen bu alım ilanları ve detayları.

İŞKUR ARACILIĞIYLA PERSONEL ALIMLARI YAPILIYOR

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan ilanlara göre Büro Memuru kadrosu için 472 alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanı çok sayıda il için duyurulurken bazı alımların ülke geneli olacağı bilgisi verildi. 

Bu kadronun yanında ayrıca Danışma Memuru kadrosu içinde 25 personel alım ilanı yayımlandı. Bu kadro için yayımlanan ilanlar ise sadece bir kaç şehir için oldu. 

En az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabilecekleri ilanlarda yer alan diğer başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanları için başvuru yapacak adayların bilmeleri gereken en önemli husus bu ilanların çok büyük bir kısmının özel sektör firmaları tarafından ilan edilen alımlar olması. 

Bu bağlamda ilanlar için belirlenen başvuru koşulları değişkenlik gösterebiliyor. Öyle ki aynı kadro için farklı ilanlarda biri lise mezunu olmak kaydıyla diğeri ise lisans mezunu olmak kaydıyla yayımlanıyor. 

Bu çerçevede ilanlara başvuruda bulunacak adayların bu hususa dikkat etmesi gerekiyor. İlanlar için talep edilen genel koşullar ise şunlar.

Bu kadrolar için başvuruların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, firmalar tarafından ilan edilen ve yukarıda yer alan her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlanması,iyi derece bilgisayar bilmesi, firmaların belirlediği yaş aralığında olunması ve 18 yaşından büyük olunması, Ofis programlarına hakim olması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olması, Varsa deneyim ve sertifika şartlarına haiz olunması. Bu şartlara ek her kadro ve ilan için Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

İLAN DETAYLARI

İŞKUR’da yayımlanan ilanlara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Büro Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

Danışma Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir