İşkur İş İlanları

En Az Lise Mezunu KPSS Şartsız Noter Katibi Alım İlanı Yayımlandı

Noter Katibi alımı için Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 3 farklı ilan yayımlandı. 

İŞKUR’da yayımlanan alım ilanlarına göre 3 ilan içinde en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Peki adaylardan öğrenim dışında talep edilen koşullar neler? İlana başvurular nasıl yapılacak? Alım yapılacak şehirler hangileri? 

Tüm bu soruların yanıtlarını sizlere detayları ile aktarıyoruz. 

NOTER KATİBİ ALIM İLANLARI

Noter Katibi alımı için ilan yayımlayan noterliklerin bulunduğu 3 şehir arasında İstanbul, Antalya ve Konya bulunuyor. 

Konya için yayımlanan ilan Konya 8. Noterliği tarafından ilan edildi. Yayımlanan ilan metinlerinde İstanbul için ilan yayımlayan Noter, Kartal 15. Noteri olurken Antalya için yayımlanan ilan Antalya 19. Noterliği tarafından yayımlandı. 

Bu üç ilanı sizlere ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

ANTALYA NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Antalya 19. Noterliği yayımladığı personel alım ilanında tek bir kadrodan 1 personel alımı yapacağını ilan etti. Noter ilanında alımların Noter Katibi (Büro Memuru) pozisyonuna olacağını bildirdi. 

İlan için başvuru yapacak adaylar için yayımlanan ilan metninde yer alan koşullar;

Söz konusu Noter Katibi alım ilanına başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması gerektiği bildirildi. Öğrenim şartının yanı sıra adaylardan talep edilen diğer koşul yaş şartı. İlana göre alımlara 20 yaşından büyük, 30 yaşından küçük adaylar başvuru yapabilecek. (5.06.1999 – 7.05.1989 tarihleri arasında doğan kişiler). İlanda yer alan diğer koşul ise aktif araç kullanabilmek. 

İSTANBUL NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Kartal 15. Noterliği tarafından yayımlanan alım ilanında Noter Katibi pozisyonundan 1 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bu kadroya başvuruda bulunmak isteyen adaylardan talep edilen koşullar ise şunlar;

İstanbul Kartal Noterliği tarafından yayımlanan Noter Katibi alım ilanı lisans mezunu adaylar arasından yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylar için yayımlanan ilan metninde, ilana 22 yaşından büyük adayların başvuru yapabileceği bildirildi. Yaş şartı konusunda üst sınır ise 26 olarak açıklandı. (17.05.1997 – 24.04.1993 tarihleri arasında doğan kişiler)

İlan metninde bu şartların dışında herhangi başka bir şart bulunmadı. Ancak başvuru konusunda aşağıda ki resimde yer alan açıklama yapıldı. 

KONYA NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Konya için yayımlanan Noter Katibi alım ilanı diğer ilanlarda olduğu gibi tek bir kadrodan bir personel alımı olacak şekilde yayımlandı. 

İlan için Konya 8. Noterliği tarafından yayımlanan başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz.

Konya 8. Noterliği, Noter Katibi alım ilanına lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlanda yer yaş şartında ise adayların 28 yaşından küçük olmaları konusunda oldu. İlanda ayrıca sadece erkek adayların başvurularının kabul edileceği bilgisi verildi. İlanda yer alan açıklamada ayrıca Noter Katibi alımı için F klavye bilen ve askerliğini yapmış adaylar başvuru yapabilecek, ifadeleri yer aldı. 

İLANLARA NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

İlanlara başvuru yapacak adaylar aşağıda yer bağlantılar aracılığıyla ilanlara ulaşabilirler.

Antalya alım ilanı için TIKLAYINIZ

Konya alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Noter Katibi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir