İşkur İş İlanları

En Az Lise Mezunu ve Bilgisayar Bilen Noter Katibi Alım İlanları Yayımlandı

İŞKUR üzerinden iki farklı şehirde bulunan Noterler için personel alım ilanları yayımlandı. 

Noter Katibi – Büro Memuru kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm özel koşullar, noterlerin adaylardan talep ettiği özellikler, alım yapılacak şehirler ve ilanlara başvurularda dikkat edilecek hususlar haberimizde. 

İşte kısa önce yayımlanan Noter Katibi alım ilanlarına dair detaylar;

NOTER KATİBİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan noter katibi alım ilanları Konya ve Mersin’de bulunan ilgili noterler için yayımlandı. İlanlara göre alımlar; Konya 8. Noteri ve Mersin 10. Noteri tarafından duyuruldu. 

Noter Katibi alım ilanı yayımlayan Konya 8. Noteri ve Mersin 10. Noteri ilan edilen kadro için bir personel alım ilanı yapacaklarını duyurdular. Özel öğrenim koşulları ile mesleki şartların yer aldığı ilana aşağıda yer alan şartları sağlayanlar başvuru yapabilir. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Öncelikle adayların bu iki kadro için sağlamaları gereken ortak koşullar var. Neredeyse tüm kurumların, firmaların talep ettiği bu koşullar şu maddelerden oluşuyor. 

Adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması askerliğini yapmış olması, yapmış sayılması yada tecill olması, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmaması, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması .

Bu ortak koşulların yanında kurumların ilan ettiği özel koşullar ise şu şekilde;

Konya 8. Noteri – Noter Katibi Alım İlanı Özel Koşulları

* Lise mezunu, bilgisayar bilgisi olan, F klavye kullanabilen 28 yaş altı erkek personel alınacaktır. Askerliğini yapmış olması gerekmektedir

Mersin 10. Noteri – Noter Katibi Alım İlanı Özel Koşulları

* Bilgisayarı iyi kullanabilen word excel ve donanım bilgisi olan, 30 yaşını geçmemiş 2 yıllık 4 yıllık yüksekokul ve fakülte mezunu kişilerden Mersin 10.Noterliği’ne personel alınacaktır.

* Adalet Meslek Yüksek Okulu ,bilgisayar destekli muhasebe, bilgisayar programcılığı bölümlerinden ya da bunlara muadil bölümlerden mezun ve bilgisayar donanımı bilen kişiler tercih edilecektir. Ancak diğer bölümlerden (iktisat, işletme, kamu yönetimi,hukuk ve benzeri bölümler) mezun olanların talepleride değerlendirilecektir.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Konya 8. Noteri ve Mersin 10. Noteri tarafından Türkiye İş Kurumu ilan sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurulara dair detaylara ilan metninde ulaşacaklar. Mersin için yayımlanan ilana başvuruların özgeçmiş ile noterliğe şahsen yapılacağı açıklanırken Konya için başvuruya özel açıklanma yayımlanmadı. 

İlanlara ulaşmak için;

Konya 8. Noteri ilan numarası: 00005049070

Mersin 10. Noteri tarafından ilan numarası: 00005060220

İlanlara Kamuilanlari.com olarak aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Konya 8. Noteri alım ilanı için TIKLAYINIZ

Mersin 10. Noteri alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir