İşkur İş İlanları

Erciyes Üniversitesi İŞKUR üzerinden kura ile kadrolu personel alımı yapacak! Başvuru şartları belli oldu

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuru yapacak olan adaylar arasından kura ile Erciyes Üniversitesi’ne 8 güvenlik görevlisi 10 temizlik personeli alınacağı bildirildi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olamayan adayların da başvuru yapacağı kadrolu personel alım ilanın detayları da aktarıldı.

Erciyes Üniversitesi’ne 8 güvenlik görevlisi 10 temizlik personeli alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar için başvuru şartları açıklandı.

İŞKUR KURA İLE GÜVENLİK VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden başvuru yapacak adaylar arasından yapılacak kura ile kadrolu personel olacak adaylarda aranan başvuru şartları şöyle:

Erkek adaylar için; Askerlik hizmetini yapmış,muaf veya tecilli olmak.

Her aday, İŞKUR’da yayınlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvurabilir.

İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları ya da belirtilen bölümlere ilişkin istenilen belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi 2 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesh edilecektir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak.

Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlarda da çalıştırılabilir.

KPSS Şartı Aranmamaktadır. (Kura Usulü Ve Sözlü Sınav Yapılacaktır.)

İhtiyaç halinde Görev Yeri rektörlükçe değiştirilebilecektir.

1- 5188 Sayılı Kanun Gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı İle Tamamlamış Olmak (Temel Eğitim Sonrası Çalışma Süresi Dolanlar İçin Yenileme Eğitiminin Yapılmış Olup, Kimlik Kartı Süresinin Dolmasına  En Az (1) Bir Yıl Kalmış Olması) Ve Valiliklerce Verilen Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına Sahip Olmak.
2-18 Yaşını Doldurmuş 31 Yaşından Gün Almamış Olmak.
3-En Az Ortaöğretim Mezunu Olmak.
4-Kayseri İli Melikgazi, Kocasinan, Talas İlçesinde İkamet Etmek.
5-Askerlik Hizmetini Fiilen Yapmış,muaf ve tecilli  olmak.
6-Cinsiyeti Erkek Olmak.
7-İstihdam Edilecek Sürekli İşçi 2 (İki) Ay Deneme Sürecine Tabidir.
8-Mali Ve Sosyal Hakları 4857 Sayılı İş Kanunu Çerçevesinde Uygulanır.

SÖZLÜ SINAV VE KURA İŞLEMLERİ

Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda yapılır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir.

Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi açık iş sayısının dört katı, öncelik hakkına sahip olanların dört katı olarak kura çekimi sonucu belirlenir. Kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulur.

Kura Çekimi sonucunda belirlenen adaylar Sözlü Sınava alınacaktır.

Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Üniversitemizin internet sitesinde (http://www.erciyes.edu.tr) duyurulur. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav komisyonunca 100 tam puan üzerinden; genel görünüş, genel davranış, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında toplamda 50 puan, istihdam edilecekleri alanla ilgili olarak da mesleki yeterlilik alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirileceklerdir.

Sözlü sınava katılmayan asıl aday yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle bildirim yapılacaktır.

Sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Sözlü sınavda başarılı olup da işe başlamayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Yapılan sınavlar sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar Üniversitemizin internet sitesinde (http://www.erciyes.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet adresinde (http://www.personeldb.erciyes.edu.tr/) istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar anılan Başkanlığa şahsen teslim edeceklerdir.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesine müteakip göreve başlamaları sağlanacaktır.

İŞKUR KURA İLE PERSONEL ALIMI İŞ BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER

Başvuru Dilekçesi

Başvuru Formu

Nüfus Cüzdan Fotokopisi (onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

E-Devlet Sistemi üzerinden alınan Adli Sicil Kaydı

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi (e-devlet çıktısı, onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Fotoğraf (4 adet)

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi fotokopisi (e-devlet çıktısı, onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Güvenlik Görevlileri için; güvenlik kimlik kartı fotokopisi ( onaylı ya da aslı getirildiğinde onay yapılacaktır)

Sağlık Raporu (Sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuru yapacak olan adaylar https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden iş arama kısmına ERCİYES ÜNİVERSİTESİ GENEL SEKRETERLİĞİ yazdıktan sonra işveren türünde KAMU’yu seçerek personel alımı ilanına başvuru yapabilirler.

İŞKUR KURA İLE PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir