İşkur İş İlanları

Farklı İllerdeki Devlet Kurumları TYP İle Personel Alımı Yapıyorlar

Türkiye geneli farklı şehirlerde ve ilçelerde bulunan kamu kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile alımlarına devam ediyorlar. 

Yayımlanan bu alım ilanları arasında hem memur hemde işçi kadroları için alımlar bulunuyor. Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza bu alımları anlık olarak duyuruyor ve daha sonra yaptığımız haberlerle hatırlatıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanları derledik. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları 4 şehir için yayımlandı. İlanlar İstanbul, Yozgat, Aydın ve Elazığ’da bulunan kamu kurumlarınca duyuruldu. İlanlarda ayrıca bu şehirlerde bulunan ilçelere de personel alımları yapılacağı hatırlatıldı. 

TYP kapsamında personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında ise;

İl Tarım Müdürlükleri, İl Özel İdareleri, İl ve İlçe Müftülükleri, Sağlık Müdürlükleri, Üniversite Rektörlükleri, İlan yayımlayan belediye başkanlıkları, İl Çalışma Müdürlükleri, Valilikler, Kaymakamlıklar bulunuyor. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında belirli süreli olarak devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. 

Bu koşullar ilanı yayımlayan kurum tarafından belirlenmeyen ve tüm ilanlar için ortak olan genel koşullardan oluşuyor. Buna göre adayların sağlamaları gereken ve İŞKUR’un web sayfasında yer alan o başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz.

Devlet kurumlarında TYP kapsamında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken ilk koşul Türk vatandaşı olmak şartı. Bu şartı sağlayan adaylardan daha sonrra Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, gibi koşullar aranır.

Bunun dışında TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların öğrenci olmaması istenir. (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

İLAN DETAYLARI

Kamu İlanları olarak yukarıda aktardığımız başvuru koşullarını sağlayan adaylar TYP ilanları için başvuru yapabilirler. İlana başvurular İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapılabilecek. 

İlanlara ulaşmak için;

* Aşağıda verilen bağlantıya Tıklayın

* Hiçbir bölümü doldurmadan direkt olarak Ara butonuna basın.

* Şehre göre arama yaparak aramayı daraltabilirsiniz.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir