İşkur İş İlanları

Günlük 58 , 77 ve 85 TL Destek Ödemesi İle Yaz Dönemi İŞKUR İEP Kursları

İŞKUR üzerinden istihdam programları devam ediyor. Bu kapsamda işsiz vatandaşların iş bulmaları adına yürütülen programlardan olan İEP Kursları için başvurular alınıyor. 

Neredeyse her gün güncellenen bu kurs programlarında vatandaşlara çeşitli meslek gruplarından meslek sahibi olmaları sağlanıyor. 

Kamu İlanları olarak bizlerde İŞKUR üzerinden duyurulan bu İEP kurslarına dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. İşte ilanlara dair tüm bilinmesi gerekenler. 

İEP KURSU ÖDEMELERİ GÜNLÜK HESABA GÖRE

İEP Kurslarına katılan katılımcılara İŞKUR günlük hesap üzerinden ücret öder. Bu ödemeler vatandaşların durumlarına ve katıldıkları meslek dalına göre belirlenir. 

En az ödeme işsizlik ödeneği alan vatandaşlara günlük 38 TL olarak ödenir. Öğrencilere günlük 58 TL ödeme yaparken normal vatandaşlar için ödeme miktarı günlük 77 TL. Bunun dışında mesleğe göre yapılan ödemelerde; geleceği meslekleri için günlük 85 TL ödeme yapılır. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR İş Başı Eğitim Programları meslek sahibi olmak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar kurs başvurusu yapabiliyorlar. 

Madde Madde O Başvuru Koşulları

* Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

* 15 yaşını tamamlamış olmak,

* İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

* Emekli olmamak,

* Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

* Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

* İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İşbaşı Eğitim Programları ile başvuru yapacak adaylar başvurularını yaşadıkları il veya ilçelerdeki İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla yapabilirler. 

İlanlara İŞKUR Üzerinde Ulaşmak İçin

Söz konusu alım ilanlarına İŞKUR’da ulaşmak isteyen vatandaşlar aşağıda yer alan açıklamayı takip ederek ilanlara ulaşabilirler. 

İEP Kurslarını İŞKUR’da görüntülemek için TIKLAYINIZ 

OKUYUNUZ: Açılan sayfada Kurs Türünü İş Başı Eğitim Programı olarak seçin ve Ara butonuna basın.

HANGİ MESLEKLERDE KURSLAR OLUYOR

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi söz konusu kurslar gün aşırı yenileniyor. Bu kapsamda siz okuyucularımıza ilanlarda yer alan kursları genel başlıkları ile aktarıyoruz. 

Satış Temsilcisi / Plasiyer, Memur (Okul), Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Meyve Sebze Ayıklama İşçisi, Oto Lpg Montajcısı, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Ahşap Kapı İmalatçısı, Satış Elemanı (Perakende), Makineci (Dikiş), Yazılım Geliştiricisi, Muhabir Pazarlamacı, Garson (Servis Elemanı), Ön Muhasebeci, Konfeksiyon İşçisi. 

Bu Tür Kurs İlanlarını Yakından Takip Etmek için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir