İşkur İş İlanları

Günlük 77 TL ve 85 TL İle İŞKUR Programı: Hasta Danışmanı, Hastane Hizmetlisi, Çağrı Merkezi, Şoför ve Büro İşçisi

İşi olmayan vatandaşlar için Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarının yanında ayrıca kurs ilanları da bulunuyor. 

Bu kurs ilanları ile vatandaşlara hem aranan mesleklerde meslek öğrenmeleri hemde o mesleklerde iş sahibi olmaları amaçlanıyor. Devlet tarafından yürütülen bu programlarda vatandaşlara çok sayıda imkan da sağlanıyor. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde güncel kurs ilanlarının yanında bu kurslara başvuruda yapacak adayların bilmesi gereken tüm noktaları paylaşıyoruz. 

İŞKUR İEP KURSLARI

İŞKUR’da ilan edilen İşbaşı Eğitim Programları kurs ilanlarında çok sayıda meslek grubu için kurs açıldığı duyuruldu. Farklı şehirlerde ve ilçelerde ilan edilen bu kurs ilanları vatandaşların meslek sahibi olmalarını sağlıyor. 

Bu kurslara katılan vatandaşlara durumlarına göre günlük yevmiye ödemesi yapılıyor. İŞKUR tarafından açıklanan ödeme tablosu ise şu şekilde;

* Normal katılımcılara günlük 77,70 TL ödeniyor

* Öğrenci olanlara günlük 58,27 TL ödeniyor

* İşsizlik maaşı alanlara günlük 38,85 TL ödeniyor

* Geleceğin mesleklerinde kursa katılanlara günlük 85 TL ödeniyor.

GÜNCEL KURS İLANLARI

İEP kursları ile hem meslek öğrenmek hemde iş sahibi olmak isteyen adaylar için yayımlanan kurs programları şu şekilde;

İlan Bulunan Şehirler: Samsun, Edirne, Şanlıurfa, Ankara, Burdur, Çankırı, Balıkesir, Gümüşhane, İstanbul, Antalya

Meslek Grupları

İlanlarda yer alan ve kurs verilecek meslek grupları arasında; Hastane Hizmetlisi, Spor Yöneticisi, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Konfeksiyon İşçisi, Eczacı Kalfası, Pestil İmalat Elemanı, Hasta Danışmanı, Şoför (Yolcu Taşıma), Büro İşçisi, İlk Yardım Eğitmeni, Ön Muhasebeci, Yazılım Geliştiricisi, Konfeksiyon İşçisi, Özel Eğitimde Yardımcı Personel / Öğretmen Yardımcısı, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Tıbbi Sekreter, Garson (Servis Elemanı), İnşaat Mühendisi, Hemşire, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Makine İle), Fizyoterapist, Ebe, Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servis Teknisyeni, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Konfeksiyon İşçisi kadroları bulunuyor. 

İEP KURSLARINA KİMLER KATILABİLİR?

İşbaşı Eğitim Programlarına katılmak isteyen vatandaşların sağlanması gereken başvuru koşulları İŞKUR’da ilan edildi. O koşullar maddeler halinde şu şekilde;

* Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

* 15 yaşını tamamlamış olmak,

* İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

* Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

* Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

* İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

İlanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR İl Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet birimleri aracılığıyla yapacaklar. 

İEP kurs ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ (Açılan sayfada kurs türünü İşbaşı Eğitim Programı seçip Ara butonuna basın)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir