İşkur İş İlanları

Günlük 85 ve 77 TL Ödeme İle Farklı Meslek Dalları İçin İşbaşı Eğitim Program İlanları

Türkiye İş Kurumu işsiz vatandaşlara yönelik sağladığı personel alımlarının yanı sıra kurs ve programlarda sunuyor. 

Bu çerçevede sunulan ve adayların en çok ilgi gösterdiği programların başında İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları (İEP) geliyor. İEP kursları ile adaylara hem meslek öğretimi sağlanıyor hemde kurs boyunca maddi destek veriliyor. 

Kamuilanlari.com olarak İEP kurslarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR İEP KURSLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden sunulan kurs programlarında yer alan güncel ilanlarda çok sayıda meslek kursu için ilan bulunuyor. Bu kurs ilanları Türkiye geneli farklı il ve ilçelerde yer alıyor. 

Bu ilanlara göre İEP kurs ilanlarının bulunduğu şehirlerin listesi şöyle; Burdur, Edirne, Sakarya, Çankırı, Şanlıurfa, Ankara, İstanbul, Zonguldak ve Bolu.

İŞKUR İEP Kurslarına katılacak olan adaylar için ilan edilen meslek dalları ise şu şekilde;

Kurs İlanı Bulunan Meslek Grupları

Fotoğraf Çekimci, Garson (Servis Elemanı), Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Metal Mamuller Montaj İşçisi, Ring Makineci, Pres Makineleri Operatörü, Perakende Satış Elemanı (Gıda), Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Konfeksiyon İşçisi, Aşçı, Makineci (Dikiş).

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İşbaşı eğitim programlarına katılacak olan vatandaşların sağlamaları gereken başvuru şartları İŞKUR aracılığıyla adaylara duyuruluyor. Bu kapsamda ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

* Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

* 15 yaşını tamamlamış olmak,

* İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

* Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

* Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

* İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

GÜNLÜK ÜCRET ÖDEMESİ YAPILIYOR

İŞKUR’da ilan edilen kurslara katılan adaylara çeşitli miktarlarda ödeme yapılıyor. Bu ödemeler kursiyerin durumuna ve kurs programına göre değişiyor.  Bu ödemeler normal vatandaşlar için 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL olarak sağlanıyor. Bunun yanında geleceğin meslekleri için açılan kurslara katılan adaylara ise günlük 85 TL ödeme yapılıyor.

İEP BAŞVURULARI VE İLAN TAKİBİ

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları için başvurular İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet birimleri aracılığıyla yapılıyor. 

İŞKUR’da ilanları takip etmek isteyen adaylar ise aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Bağlantıya tıklayan adaylar açılan sayfada kurs türünü İşbaşı Eğitim Programı (İEP) işaretleyip ara butonuna basarak ilanları görüntüleyebilirler.

İŞKUR Profil Oluşturma Rehberi için TIKLAYINIZ

İEP Kursları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir