İşkur İş İlanları

Günün ve Haftanın İŞKUR İş İlanları: Kamu ve Özel Sektör İçin Çok Sayıda Meslek Grubu İçin

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmalarının personel alımlarını adaylara duyurdukları mecraların başında İŞKUR geliyor. 

Kamu İlanları olarak İŞKUR’da ilan edilen kamu personeli alım ilanlarını sizlere anlık olarak özel sektör ilanlarını da belirli aralıklarla paylaşıyoruz. 

İŞKUR’da yayımlanan iş ilanları ise özellikle bayram tatilinden sonra güncellendi. Yenilenen bu alım ilanlarını ve yapılacak personel alımlarını sizler için derledik. 

GÜNCEL KAMU GRUBU İŞKUR İŞ İLANLARI

Öncelikle siz okuyucularımıza İŞKUR’da yayımlanan Kamu Grubu ilanlarını aktarıyoruz. Bu ilanlar kamu kurum ve kuruluşları ile bu kurumlara bağlı alt birimler tarafından yayımlanıyor. Bu ilanlarda sözleşmeli personel, kamu grubu personel alım ilanları, memur alımları, kamu işçisi alımları ve TYP işçi alımları gerçekleştiriliyor. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımların yanında KPSS’siz kamu personeli alımları ve KPSS işçi alımları yapılıyor. 

ÖZEL SEKTÖR İŞ İLANLARI

İŞKUR’da ilan edilen özel sektör personel alımları onlarca kadroda yapılıyor. Türkiye geneli 81 il için farklı pozisyonlarda personel alım ilanlarının yayımlandığı İŞKUR’da her öğrenim seviyesine uygun ilanlar bulunuyor. 

Özel sektör firmalarınca yayımlanan ilanlarda en az lise mezunu olmak kaydıyla memur personel alımları en az okur yazar seviyesinde binlerce işçi alım ilanı bulunuyor. 

İŞ İLANI BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında adayların dikkat etmesi gereken çok sayıda özel husus bulunuyor. Bu şartlar alım yapılacak kadroya, alım yapacak kuruma göre değişiyor. 

Genel başlıkları ise şu şekilde,

Adayların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, görevine engel sağlık sorunu olmaması, kurumların ya da firmaların talep ettiği yaş aralığında bulunması, hangi kadroda personel alımı olacaksa o kadro için belirlenen öğrenim şartının sağlanması, ilan kamu kurumu tarafından yayımlandıysa ve KPSS puanı talep ediliyorsa puan şartının sağlanması, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması ve erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması. 

İŞTE YAYIMLANAN O İLANLAR

Son dönemlerde yayımlanan İŞKUR İş İlanları

Yeni hafta başında ilan edilen TYP personel alımları için TIKLAYINIZ

Özel sektör için yayımlanan iş ilanları (en fazla alım ilanı bulunan meslek grupları) için TIKLAYINIZ

Danışma Memuru ve Büro Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

İtfaiyeci ve İtfaiye Teknikeri alımı için TIKLAYINIZ

BİM, A-101 ve ŞOK personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Güvenlik Görevlisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Makam ve Ambulans Şoförü alım ilanları için TIKLAYINIZ

NOT: İŞKUR ile haberde yayımlanan ilanlarda farklılıklar olabilir. Zira İŞKUR ilanları heran güncellenebiliyor (Yeni ilan yayımlanıyor yada kurum personela alımı yaptığında ilanı kaldırabiliyor) 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir