İşkur İş İlanları

Hastane Hizmetlisi, Hasta Danışmanı Gibi Meslekler İçin Aylık Maaş İle İEP Kurs İlanları

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen İEP kurs ilanları yenilendi. Adayların yakından ilgilendiği meslek grupları için yayımlanan kurs ilanlarında yer alan tüm o detayları sizlerle paylaşacağız. 

* Yeni yayımlanan İEP Kurslarında yer alan açık meslekler

* İEP kurslarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları

* İEP kurslarında adaylara sağlanan mali ve sosyal destekler. 

Tüm bu konu başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz. 

YENİ YAYIMLANAN İEP İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan İEP kurslarında çok sayıda meslek grubu için kursiyer alımı olacağı ilan edildi. Günlük ödeme ile alınacak bu kursiyeler, kurs sonunda meslek sahibi yapılacaklar. 

İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen bu kurslar için yayımlanan yeni ilanlar şu şekilde;

İlan Edilen Kuslar ve Meslek Grupları

Mobilya Satış Elemanı, Market Elemanı, Konfeksiyon İşçisi, Müşteri Temsilcisi, Büro İşçisi, Garson (Servis Elemanı), Satış Elemanı (Perakende), Güzellik Hizmetleri Elemanı/Estetisyen, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Hasta Danışmanı, Hastane Hizmetlisi, Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Satış Elemanı (Perakende), Garson (Servis Elemanı), Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elemanı)Sıhhi Tesisatçı, Elektrik-Elektronik Teknisyeni, Çanta İmalatçısı ve Saraciyeci.

KURLAR HANGİ İLLERDE

Yukarıda yer alan kurslar için ilan yayımlayan firmaların bulunduğu şehirleri aşağıda aktarıyoruz. İlanların bir kısmı aşağıda yer alan şehir merkezleri için ilan edilirken bazı ilanlar çeşitli ilçeler için yayımlandı. İşte o kurs ilanları,

İzmir (Çok sayıda ilçesi için kurs ilanı mevcut), Bolu, Ankara (5 kurs ilanı bulunuyor), Çankırı (2 ilçe için), İstanbul, Rize Şanlıurfa (2 ilçe için), Yozgat, Rize, Kırklareli ve İstanbul. 

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen kurs ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce İEP kursu başvuru şartlarını sağlamak zorundalar. Bu şartlar İŞKUR tarafından belirlenmekte olup tüm ilanlar için geçerlidir. İşte İEP kurslarına dair detaylar, 

* Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

* 15 yaşını tamamlamış olmak,

* İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

* Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

* Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

* İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kurs ilanı başvuruları İŞKUR Müdürlükleri üzerinden yapılacak. İŞKUR başvurulara ilişkin açıklamasında adayların İEP kurs programı başvuruları için İŞKUR Hizmet  Birimleri ile İŞKUR Müdürlüklerine başvuru yapılabileceğini ilan etti. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu kurs ilanlarına İŞKUR’da ulaşmak için bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada kurs türünü İşbaşı Eğitim Programı olarak seçin ve Ara butonuna basın.

İEP Kursları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir