İşkur İş İlanları

Hastaneler, Adliyeler ve Sosyal Hizmetler TYP İle Personel Alım İlanı Yayımladılar

Yeni haftaya başlanmasının ardından kamu kurumları yeni personel alım ilanlarını yayımladılar. Yayımlanan yeni ilanlar arasında çok sayıda kamu kurumunun Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yayımlanan ilanlarda da bulunuyor. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza TYP personel alım ilanı yayımlanan kurumlar ve yayımlanan ilanlarda yer alan tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR TYP Personel Alım İlanları

* TYP Personel alımı yapacak kurumların bulundukları şehirler,

* TYP personel alım ilanlarını İŞKUR’da görüntüleme 

*  TYP İlanlarına başvuru detayları

Tüm bu soruların yanıtlarını ve Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak personel alım ilanları ile ilgili bilinmesi gereken diğer bilgileri sizlere aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER?

TYP personel alım ilanı yayımlayan kurumlar 7 farklı şehirde bulunuyor. Kamu kurumları ayrıca yayımladıkları ilanlarda alım yapacakları şehirlerin ilçelerinde de personel alımı yapacaklar. 

Bu çerçevde personel alımı yapacak olan kamu kurumlarının bulundukları şehirler arasında Gaziantep, İstanbul, Niğde, Karabük, Kocaeli, Eskişehir ve Kırşehir bulunuyor. 

HANGİ KURUMLAR TYP İLE PERSONEL ALIMI YAPACAK?

TYP ile personel alımı yapacak olan kamu kurumları genellikle bakanlıklar ve bakanlıkların birimleri oluyor. Bu kurumların yanında ayrıca mahalli idare birimleri de yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapılıyor. 

Bu kapsamda TYP personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları; Adliyeler, Hastaneler, Üniversiteler, Belediye Başkanlıkları, Kaymakamlıklar, Valilikler, Müftülükler bulunuyor. 

Bu kurumlara ek ayrıca bakanlıklara bağlı olarak İl Sağlık Müdürlüğü, İl Spor Müdürlüğü, İl Çalışma Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlükleri gibi kurumlarda personel alımı yapıyorlar. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları bu ilanlara başvuru yapmak için bazı şartların sağlanmasını istiyor. Her kurum ilanı için ortak olan bu koşullar İŞKUR üzerinden adaylara duyuruluyor.

Bu çerçevede Türkiye İş Kurumu üzerinden adaylara duyurulan TYP personel alımı başvuru koşulları şu şekilde,

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların mutlaka İŞKUR’a kayıtlı olması gerekiyor. İlana başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılıyor. Bu kapsamda adayların başvuru yapmak için iki farklı seçeneği bulunuyor. 

Bu yöntemlerden birincisi İŞKUR’un web sitesine internet üzerinden üye olmak ve başvuruları elektronik olarak yapmak. Diğer bir yöntem ise başvuruların  İŞKUR Müdürlüklerine bizzat giderek şahsen başvuru yapmak. 

İLANLARI İŞKUR’DA NASIL GÖRÜNTÜLERİM?

Kamu İlanları olarak adayların İŞKUR’da TYP ilanlarını nasıl görüntüleyeceklerini detayları ile aşağıda aktarıyoruz. 

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir