İşkur İş İlanları

Hastaneler, Belediyeler, Valilikler ve EGM TYP İle Personel Alımı Yapıyor

Kamu kurum ve kuruluşları bünyelerinde geçici süreli görevlendirmek üzere TYP personeli alımı yapıyorlar. İŞKUR aracılığıyla adaylara duyurulan TYP personel alım ilanları farklı şehirlerde ve ilçelerde yapılıyor. 

Bu ilanlara göre halen başvuru süreci devam eden TYP personel alım ilanlarını sizlere detayları ile aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan TYP personel alım ilanları 6 şehir ve 40’dan fazla ilçe için yayımlandı. Bu il ve ilçelerde, kamu kurumlarına bağlı olarak faaliyet gösteren birimler ilgili uygulama alanları için personellere ihtiyaç duyuyorlar. 

Bu kapsamda yaz döneminin yaklaşmasıyla alım ilanlarını yayımlamaya başlayan kamu kurumları çok sayıda TYP personeli alımı yapacaklar. 

TYP alımları için yayımlayan kamu kurumlarının bulunduğu şehirler; Van, Bingöl, Trabzon, Muğla, Burdur, Aydın. İlanlarda ayrıca bu illerin neredeyse her ilçesi için ilanlar bulunuyor. 

TYP UYGULAMA ALANLARI

İŞKUR üzerinden toplum yararına program kapsamında ilan edilen alımlar çok sayıda pozisyon için oluyor. Bu pozisyonlar geçici statülü olup işe alınan adaylar aşağıda yer alan uygulama alanlarında faaliyet gösteriyor. Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları.

TYP PERSONEL ALIMI YAPACAK OLAN KURUMLAR

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulan Toplum Yararına Program personel alımları onlarca kamu kurumu tarafından yayımlanıyor. Kamu kurumlarının alt birimleri, mahalli kurumlar, mahalli kurumlara bağlı birimler, bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı birimler.

Bu kurumlar; İl Sağlık Müdürlükleri, il emniyet müdürlükleri, Hastaneler, Adliyeler, Müftlükler, Orman İşletme, İl Orman Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Adliyeler, Belediye Başkanlıkları, İl Sosyal Hizmet Müdürlükleri, kaymakamlıklar, valilikler, müftülükler, belediye başkanlıkları, il çalışma müdürlükleri, 

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar başvurularını yapmadan önce ise TYP ilanları için belirlenen tüm koşulları sağlamak zorundalar. 

Bu koşullar alım yapacak kurum tarafından belirlenmeyen tüm TYP alımları için ortak olan şartlardan oluşuyor. Kamuilanlari.com olarak bu şartları sizlere aktarıyoruz. 

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURULAR İŞKUR MÜDÜRLÜKLERİNE

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına adaylar yoğun ilgi gösteriyor. Adaylar başvuru için iki yol tercih edebilir. Birincisi İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik başvuru. İkincisi ve en çok tercih edileni İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen başvuru. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlanlara nasıl ulaşacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfası açın. Bu sayfada hiçbir alanı doldurmanıza gerek yok. Sol üstte yer alan Ara butonuna basmanız yeterli. Bu sayede yayımlanan tüm personel alım ilanlarına ulaşacabileceksiniz. 

TYP personel ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir