İşkur İş İlanları

Hastanelere, İŞKUR İl Müdürlüklerine 980 TYP Personeli Alımı Yapılıyor

Mayıs ayının son dönemine girdiğimiz şu günlerde TYP ile personel alım ilanları yayımlanıyor. Farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda çok sayıda alım yapılacağı duyuruldu. 

Türkiye İş Kurumu’nun Toplum Yararına Program ilan arama sayfası üzerinden duyurulan son alımları sizlerle buluşturuyoruz. 

TYP İLE PERSONEL ALIM İLANI

Kamu kurumlarına Toplum Yararına Program (TYP) ile yapılan personel alımları bilindiği üzere belirli süreli olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca ilanlara, ilanın yayımlandığı ilde kayıtlı olan adaylar başvuru yapabiliyor. 

Bu çerçevede TYP ile personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarının bulunduğu şehirler şu şekilde,

TYP personel alımı yapılacak il ve ilçeler; Balıkesir Merkez, İstanbul Pendik, Adana Feke, Aladağ, Tufanbeyli, İzmir Konak ve Çankırı Merkez (7 ilan)

ALIM YAPACAK KURUMLAR 

TYP personel alımı yapacağını ilan eden kurumlardan bazıları şunlar:

İzmir Konak için yayımlanan ilan İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesine, Çankırı İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Belediye Başkanlıkları ve Çalışma ve İş Bulma Kurumu İl Müdürlüğü bünyesine yapılıyor. 

TYP UYGULAMA ALANLARI

Toplum yararına program kapsamında yayımlanan personel alımları çok sayıda uygulama alanı için yayımlanmış bulunuyor. Bu alanlar genellikle temizlik ve düzenleme işleri kapsamında yayımlanıyor. Kurumlar İŞKUR’da belirli olan bu uygulama alanlarının dışında ilan yayımlayamıyor. 

Bu çerçevede TYP ile personel alımı için ilan yayımlayan kurumlar aşağıda yer alan şu uygulama alanları için personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Uygulama Alanları: Çevre temizliği, Park düzenlemeleri ve Kamusal altyapının yenilenmesi.

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla duyurulan TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken bazı özel koşullar bulunuyor. Bu koşullarda diğer alanlarda olduğu gibi İŞKUR tarafından adaylara duyuruluyor. 

Kurumlar bu koşullara ek başka koşullar talep edemiyor. TYP ilanlarına başvuru yapacak adaylardan haiz olmaları istenen o özellikler;

Adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olması talep edilen vatandaşların Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmaları isteniyor. Bu koşulları sağlayan adaylardan ayrıca Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) şartlarının da sağlanması talep ediliyor.

İLANLARI İŞKUR’DA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

Siz okuyucularımıza yukarıda yer alan resimde TYP numaralarını aktardık. Bunun yanı sıra tüm ilanları görüntülemek isteyen adaylar, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak İŞKUR TYP İlan Arama Sayfasına ulaşacaklar. 

Burada yer alan ara butonuna hiçbirşey yazmadan tıklarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Şehre görede arama yapabilirsiniz. Eğer boş bir sayfa çıkıp uygun ilan bulunamadı yazarsa, o şehir için alım yok demektir.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP Personel Alım İlanlarından Sürekli Haberdar Olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir