İşkur İş İlanları

Haziran 2019 TYP İşçi İlanları: Kamu Kurumları 208 Personel Alımı Yapıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımladıkları Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanları bayram öncesi dönemde sona ermişti.

Bayram tatilinin sona ermesi ve kurumların resmi olarak açılmasının ardından yeni TYP personel alım ilanları yayımlandı. 

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları haberimizde derledik. Alım yapacak kurumlar, alım yapılacak uygulama alanları ve diğerleri.

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

İŞKUR üzerinden TYP ile personel alımı yapacak kamu kurumlarının listesi şu şekilde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Alım yapacak il ve ilçelerin belediye başkanlıkları. 

Hangi Alanlarda Personel Alımı Yapılacak

TYP personel alım ilanları ile toplam 208 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilana göre alımlar iki şehirde bulunan kamu kurumlarına ve bu kurumların ilgili birimlerine yapılacak. İlana göre Sinop ve Karaman’da yapılacak alımlar Çevre Temizliği ve Kamusal Altyapının Yenilenmesi uygulama alanlarında olacak. 

TYP İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kamu kurumları tarafından yayımlanan her personel alım ilanında olduğu gibi TYP personel alım ilanlarında da adaylardan çeşitli özellikler talep ediliyor. 

Bu özellikler ve şartların tamamı İŞKUR’dan ilan edilmiş olup kurumlar bu şartlara ek özel şartlar talep edemezler. Her kurum ve kadro için sabit olan TYP başvuru koşulları şu ana başlıklarda. 
 
Başvuru Şartları

İŞKUR’da ilan edilen Toplum Yararına Program kapsamına başvuru yapacak vatandaşların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor.

Bu şartların yanında adayların İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer önemli bir koşul. Bu koşullara ek olarak TYP adaylarının emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

İLANLARA ULAŞMAK İSTEYEN ADAYLAR

TYP ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar İŞKUR TYP İlan Arama Sayfası üzerinden ilanları görüntüleyebilirler. 

Bunun için adayların, aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilan sayfasına ulaşması gerekiyor. Bu sayfada hiçbir alanı doldurmadan direkt arama yaptığınızda tüm TYP ilanlarına ulaşırsınız. İlanlar için şehre göre de arama yapabilirsiniz.

TYP personel ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir