İşkur İş İlanları

İl İl KPSS Şartsız Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Listesi

Yeni günün başlamasının ardından kadrolarında eksik bulunan belediye başkanlıkları yeni ilanlar yayımladılar. Kamu İlanları olarak bizlerde siz okuyucularımıza yayımlanan bu memur ve işçi alım ilanlarının  tamamını alım yapılacak şehirleri ve detaylarını paylaşıyoruz. 

İşte Şubat ayının ilk haftası itibariyle başvuruda bulunabileceğiniz memur ve işçi alım ilanlarının tamamı. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE BELEDİYELER

Yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı ilan edildi. Söz konusu bu ilanlarda hem memur hemde işçi kadroları için çeşitli melek gruplarında KPSS şartsız alım ilanları bulunuyor. Belediyeler ve belediyelere bağlı birimlere yapılacak bu alımlar ise aşağıda yer alan şehirlerde gerçekleştirilecek. 

Alım Yapacak Belediye Başkanlıkları

Belediye Memuru ve Belediye İşçisi alımı için ilan yayımlayan belediye başkanlıkları arasında aşağıda yer alan liste bulunuyor.

İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanlığı, İstanbul Maltepe Belediye Başkanlığı, Diyarbakır Kocaköy Belediye Başkanlığı, Mersin gülnar, Denizli Tripolis Kazı Başkanlığı, Aydın Sultanhisar, Isparta İl Özel İdaresi, Isparta Uluborlu Belediye Başkanlığı, Antalya Kaç SYDV, İzmir Bayındır, İzmir Tire Belediye Başkanlığı, Çanakkale Küçükkuyu, Sivas SYDV, Çanakkale Ayvacık, Konya Derbent Belediye Başkanlığı, Ankara Kazan Belediyesi, Bartın Ulubel, Çanakkale Kentsel Hizmetler, Eskişehir Çifteler Belediyesi, Diyarbakır MED, Gümüşhane Kelkit Belediyesi, Gümüşhane Derebolu Belediyesi, Bursa İzbel, Edirne Keşan Belediye Başkanlığı, Kütahya Altınbaş Belediye Başkanlığı, İstanbul Kadıköy Belediye Başkanlığı.

KADRO BİLGİLERİ

Belediye memuru ve işçisi alımı için ilan yayımlayan kamu kurumların listelerini sizlere yukarıda aktardık. Söz konusu belediyelere onlarca kadroda personel alımları yapılıyor. Alımların büyük bir kısmı ise ofis personeli ile işçi kadrolarına yapılıyor. İlanlarda yer alan ofis personeli kadrolarında büro memuru, büro işçisi, evrak personeli, hizmetli, hademe, işçi, gibi kadrolar bulunurken işçi kadroları ise temizlik işçisi, çöp toplama, hizmet ve bu tür genel beden işçisi kadrolarına yapılıyor. 

İlanlarda ayrıca teknik personeller mühendis tekniker ve teknisyen kadroları ile öğretmen, eğitmen kadroları içinde ilanlar bulunuyor. Bu kadroların dışında çeşitli alanlarda sağlık personelleri gibi kadrolarda belediyelerin aldığı meslek grupları içinde. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alımlarında en önemli etken özel başvuru koşulları. Alım yapacak belediye başkamlığının alım yapacağı kadroya göre belirlediği bu şartlar her belediye ve her pozisyon için farklılık gösteriyor. 

Kamu İlanları olarak bu başvuru koşullarını ana başlıkları ile siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. İşte İŞKUR‘da yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında yer alan o başvuru koşulları;

Genel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, yaş, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

ADAYLAR DİKKAT

Belediye memuru alım ilanlarına dikkat edilmesi gereken en önemli nokta başvuru süreci. Çünkü belediye başkanlıkları personel alım ilanlarını birkaç günlük sürelerle yayımlıyorlar. Ayrıca ilanlara başvurular şahsen yapılacağı için adayların evrak teslim için oldukça kısıtlı zamanları bulunuyor. İlan metinleri incelinirken bu husus göz önünde bulundurulmalı. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye başkanlıklarınca yayımlanan ilanlara başvurular genellikle şahsen yapılıyor. Bunun için adayların ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte ilanı yayımlayan belediyeye bizzat başvuru yapması isteniyor. 

İLAN METİNLERİ NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

İlan metinlerini görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden, yayımlanan tüm ilanların listelerine ulaşabilirler. 

Yeni İlanlar için; ilan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir