İşkur İş İlanları

İl İl Sıralı TYP Personel Alım Listesi: Yüzlerce Okula Binlerce Güvenlik ve Temizlik Personeli Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden onlarca il ve ilçe okulu için TYP ilanı yayımlandı. Düzenlemenin yapılması ve il ilçe kurumlarına ödeneklerin verilmesi ile yayımlanan ilanlarla binlerce personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Toplum Yararına Program kapsamında 6 ay veya 9 aylık sürelerle yayımlanan ilanlar çok sayıda şehir için yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. 

Sürekli yayımlanan TYP personel alım ilanlarında alım yapılacak şehirler güncellenirken ilan metinlerinde yer alan o detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte yeni TYP personel alım ilanları. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kaspamından yayımlanan personel alım ilanlarının çok büyük bir kısmı birkaç uygulama alanı için yayımlandı. 

Çoğunluğu okullarda görevlendirilmek üzere yayımlanan TYP ilanlarında en fazla alım ilanı MEB Güvenlik kadrosuna oldu. Bakanlığın okullarda görevlendirdiği güvenlik kadrolarına yapılan bu alımlarda yer alan diğer açık kadrolar ise şunlar;

-Çevre temizliği

-Kamusal altyapının yenilenmesi

-Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi

-Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması

-MEB Güvenlik

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLERİN LİSTESİ

Kamu ilanları olarak haberimizin başında belirttiğimiz gibi TYP ile personel alımı yapılacak olan şehirler sürekli güncelleniyor. Yeni yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanlarda ise birçok şehir için alım ilanları bulunuyor. 

Bu ilanlarda yer alan bilgilere alımlar şehir merkezleri bu illerin çok sayıda ilçesine yapılacak. İşte ilanlarda yer alan o şehirlerin listesi.

Alım Yapılacak Şehirler

Osmaniye, Bursa, Bingöl, Konya,Bartın,Gaziantep , Kocaeli, Kastamonu vb….

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları İŞKUR’da ilan edildi. 

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz. Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz. Bu durumlarda olmayan vatandaşlar Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) şartlarını sağlamaları halinde TYP başvurusunda bulunabilirler. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

TYP ilanlarına ulaşmak için adaylar aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar. Açılan sayfada yer alan Ara butonuna tıklayacaklar. Bu sayede tüm ilanlara ulaşabilirler. 

Bunun dışında adaylar ayrıca kendi şehirlerine göre arama yapabilirler. 

İlanlar için TIKLAYINIZ (Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan ara butonuna basın)

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir