İşkur İş İlanları

İş Arayanlar İçin 45 Bin 224 İŞKUR İş İlanı: En Fazla İlan Yayımlanan Meslekler

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında 81 il için iş duyuruları bulunuyor. 

Onlarca meslek grubundan yayımlanan personel alım ilanlarının güncel sayısı ise 45 bin 224. Okur yazar seviyesinden yüksek lisans, doktora seviyesine kadar çok farklı eğitim düzeylerinden mezun adaylar için yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan bu kadrolar sizlere aktarıyoruz. 

İşte alım yapılacak personel kadrolarına göre güncel İŞKUR İş İlanları;

İŞKUR İŞ İLANLARI

Devlet tarafından sağlanan istihdam teşvikleri kapsamında özel sektör firmaları çok sayıda kadroda personel alımı yapmak için İŞKUR’da ilan yayımladılar. 

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarının yanı sıra özel sektör firmaları tarafından yayımlanan çok sayıda iş duyurusu bulunuyor. Bu duyular arasında yer alan ve en fazla alım ilanına sahip mesleklerin dışında, adaylar tarafından dikkat çeken meslek grupları için yayımlanan ilanları da sizlerle buluşturuyoruz. 

EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP MESLEK GRUPLARI

İŞKUR’da yayımlanan ve 1000’den fazla alım ilanına sahip 6 farklı kadro bulunuyor. Bu kadrolar ve bu kadrolar için ilan edilen açık pozisyon sayılarını sizlere aktarıyoruz. 

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 9126

Temizlik Görevlisi kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 1773

Kasiyer kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 1706

Makineci (Dikiş) kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 1494

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 1152

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 1069

Kontenjan Sayısı ile Dikkat Çeken Diğer Kadrolar

Bu kadroların dışında hem adayların yakından ilgi gösterdiği hemde kontenjan sayıları ile dikkat çeken bazı kadrolar ve bu kadrolar için yayımlanan ilan sayısı şu şekilde,

Güvenlik Görevlisi 911, Konfeksiyon İşçisi 787, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 767, Ön Muhasebeci 696, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 533, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 531, Reyon Görevlisi 520, Aşçı 512, Diğer Satış Nezaretçileri 494, Büro Memuru (Genel) 477, Paketleme işçisi 441, Şoför-Yük Taşıma 418, Bulaşıkçı (Stevard) 409, Ütücü 332, Aşçı Yardımcısı 304, Pazarlamacı 302.

BAŞVURU ŞARTLARI

Özel sektör personel alım ilanları için adayların sağlamaları gereken ilk birkaç koşul; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, görevine engel sağlık sorunu olmamak.”

Bu koşulların dışında firmalar ve şirketler adaylardan aşağıda yer alan şartları sağlamalarını talep ediyor.

Öğrenim şartının sağlanması, deneyim şartı varsa o şartın sağlanması, talep edilen sertifika belge gibi evraklara sahip olunması, yaş şartı varsa belirtilen yaş aralığında olunması. 

İŞKUR İLANI ARAMA DETAYLARI

İŞKUR İş İlanları arama sayfası üzerinden yukarıda yayımlanan ilanlara nasıl ulaşılacağını Kamuilanlari.com olarak aşağıda detayları ile paylaşıyoruz. 

Aşağıda sizlere verdiğimiz bağlantı üzerinden ilan arama sayfasına ulaşın. Daha sonra Mesleğe Göre, Şehre Göre yada Kamu-Özel Sektör İlanı olmasına göre atama yapın 

Kamuilanlari.com olarak derlediğimiz İŞKUR ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR sayfası üzerinden ilan aramak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com –  ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir