İşkur İş İlanları

İş Arayanlara Aylık Maaş İle Geleceğin Mesleklerinden Kurs ve İş İmkanı

İŞKUR İşveren ile işçi arasında köprü görevi görmenin yanı sıra işi olmayan vatandaşların talep edilen meslek türlerinde meslek sahibi olmalarını da sağlıyor. 

Bunun için kurs ve programlar açan İŞKUR’un bu projeleri yoğun ilgi görüyor. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde Eylül ayı ile sayıları artan iş ve meslek kursu ilanlarını derledik. Onlarca meslek grubunda çok sayıda şehirde bulunan adaylar için yayımlanan ilanlar şu şekilde;

ONLARCA MESLEK GRUBUNDAN KURS İLANI

İŞKUR üzerinden yayımlanan kurs ilanlarında çok sayıda meslek grubundan kursiyer alımı yapılacak. Adayların ilgilerine göre başvuru yapabilecekleri bu kurs ilanlarında yer alan meslekler ve uygulama alanlarının listesi şu şekilde;

1. Grup Kurs İlanları

Çağrı Merkezi Elemanı, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, Web Tasarımcısı, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı, Sistem ve Ağ Uzmanı, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, İşletmeci,

2. Grup Kurs İlanları

Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Ambar/Depo Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı, Ahşap İşleme CNC Makinesi Operatörü, Ahşap Yakmacı, Giysi Tadilatçısı, Süt Sığırı Yetiştiricisi, Ahşap Şekillendirmeci, Elektrikli Ev Aletleri Bakım ve Tamircisi, Makrome Örgücü, Üzümsü Meyve, Çeyiz Ürünleri Hazırlama Elemanı, Ekmek Ustası, Çeyiz Ürünleri Hazırlama Elemanı Ayakkabı Finisajcısı, Örtüaltı Sebze Yetiştiricisi (Seracı), Fuar görevlisi, Mikrodenetleyici Programcısı, Şiş ve Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımcısı (Amigurumi), Şiş ve Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımcısı (Amigurumi), Trikotajcı/Endüstriyel Örmeci.

KURS İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla ilan edilen kurs ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları bulunuyor. Mesleki Eğitim Kursları, Girişimcilik Eğitim Programları, İşbaşı Eğitim Programları kapsamında sağlanan bu kurslara katılmak isteyen adayların sağlamaları gereken o koşullar ana başlıkları ile şu şekilde;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.

AYLIK ÖDEME GÜNLÜK YEVMİYE

Kurslara katılan adaylara sağlanan imkanlardan birisi de kurs yevmiye ücreti. Günlük olarak hesaplanan günlük yevmiyeler adaylara aylık olarak veriliyor. 

Kurslara katılan adaylara verilen en düşük ücret günlül 20 TL, en yüksek ücret ise günlük 80 TL. 

Mesleki eğitim kurslarında bu tutar 30 TL ile 50 TL arasında değişir. İEP Kurslarında ise en düşük ücret işsizlik maaşı alanlara 38 TL olarak yapılır, öğrencilere 53 TL, normal vatandaşlara 77 TL ve geleceğin meslekleri için 85 TL günlük yevmiye verilir. 

Başvurular için ilanları aşağıda yer alan bağlantı üzerinden takip edebilirsiniz. Başvuru için İŞKUR Müdürlüklerine başvuruda bulunmanız gerekiyor. 

Tüm kurs ilanları için TIKLAYINIZ (Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan direkt Ara butonuna basın)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir