İşkur İş İlanları

İŞKUR 47 Bin 785 Personel Alımı Yapıyor! İşte Açık İş İlanları ve O Meslekler!

İŞKUR Nedir?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR), Türkiye’de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Olunur?

• İŞKUR resmi web adresi “iskur.gov.tr” adresini tarayıcınızda açın.

• İŞKUR web sitesinin üst menüsünün en sağında bulunan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklayın.

• Açılan İŞKUR E-Şube sayfasında “İş Arayan” ve “İşveren” şeklinde iki bölüm bulunmaktadır. İŞKUR kayıt işlemi için hangi pozisyonuna uygunsanız o bölümden işleminizi yapabilirsiniz.

İŞKUR GÜNCEL İŞ İLANLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) , farklı kurumlar tarafından farklı meslek kollarına yönelik yayımladığı ilanlarla sayısı binleri aşmış vatandaşlara iş istihdamı sağlamaya devam ediyor. İŞKUR‘un son yayımlamış olduğu ilanlar baz alınarak, toplamda 47 bin 785 personel alımı yapılacağı belirlendi. Peki o meslekler hangileri? Açık iş ilanlarına nasıl erişilir?

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar içerisinden 9377 personel ihtiyacı ile beden işçisi 1. sırada bulunuyor.. İŞKUR 2019 yılının son günlerine yaklaştığımız şu günlerde 2019 yılı içerisinde 1.291.123 kişiyi işe yerleştirdiğini açıkladı.

EN ÇOK ALIM YAPILAN MESLEK GRUPLARI

İlanların tümüne erişmek için: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx  adresini ziyaret ederek meslek ünvanına dilediğiniz meslek adını yazıp başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir