İşkur İş İlanları

İŞKUR 5 bin 575 personel alımı yapılacağını duyurdu! Başvuru şartları açıklandı

Milyonlarca iş arayan kişi İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alım ilanlarını yakından takip ediyor. 

İş sahibi olmak için personel alım ilanların yayınlanmasını bekleyenler için İŞKUR tarafından en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapacağı 5 bin 575 personel alım ilanı yayınlandı.

Yayınlanan 5 bin 575 personel alım ilanında adayların Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuru yapacakları belirtildi.

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYINLANAN UYARILAR!

Ayrıca ilanlara başvuru yapacak olanlar için İŞKUR üzerinden öneli uyarılarda bulunuldu. İş arayanlar için İŞKUR üzerinden yapılan duyurular şöyle:

İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ALIYORSANIZ DİKKAT!

1. Haklı bir nedene dayanmaksızın belirtilen tarihe kadar yapılan çağrıya cevap vermeyen veya görüşmeye gitmeyenlerin işsizlik ödeneği kesilmektedir.
2. Önerilen işi haklı bir nedene dayanmaksızın reddedenlerin ödeneği kesilmekte tekrar başlatılmamaktadır.

SOSYAL YARDIM YARARLANICILARININ DİKKATİNE!

1. Haklı bir nedene dayanmaksızın belirtilen tarihe kadar önerilecek işe / programa yönlendirilmek üzere yapılan çağrıya cevap vermeyen veya çağrı sonrasında görüşmeye gitmeyenlerin, bu durumun üçüncü kez tekrarı halinde nakdî düzenli sosyal yardımları bir yıl süreyle kesilecektir.
2. Önerilen işi / programı haklı bir nedene dayanmaksızın üçüncü kez reddedenlerin nakdî düzenli sosyal yardımları bir yıl süreyle kesilecektir.

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

İşkur üzerinden yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan en az ilköğretim mezunu olma şartı olduğu aktarıldı. Başvuru yapılacak personel alım ilanlarında aranan başvuru şartları şöyle:

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

-18 yaşından büyük olmak 21 yaşından büyük olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-En az ilköğretim mezunu olmak

-Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak

-Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

-Vardiyalı çalışmaya müsait olmak İletişim konusunda yetenekli olmak.

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden yayınlanan beden işçisi personel alım ilanlarına başvuru yapacaklar https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresi üzerinden beden işçisi mesleğini seçerek yayınlanan personel alım ilanlarına başvuru yapabilirler. Beden işçisi olarak görev yapmak isteyenler burada yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparak iş sahibi olma imkanına kavuşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir