İşkur İş İlanları

İŞKUR 6 Kamu Kuruluşuna En Az İlkokul Mezunu Yeni Personel Alımları Yapacak! Başvuru Şartları Neler?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kendi resmi web sitesi üzerinden yayımladığı farklı kurum ve kuruluşlara ait ilanlarla vatandaşlara iş istihdamı sağlamaya devam ediyor. İŞKUR, en son yapmış olduğu ilanlara göre 6 kamuya yeni personel alımları yapılacağını belirtti.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

İŞKUR’un 14 Kasım’da yayımladığı ilanlara göre, üniversitelere ve belediyelere alım yapılacak. İlanlarda belirtildiği üzere:

Ozan Belediyesi, 1 Ekskavatör (Kazıma Ve Yükleme) Operatörü ve Beko Loder (Kazıcı – Yükleyici) operatörü alımı yapılacağı duyuruldu.

Mehmet Akif Ersoy üniversitesi ise, 2 Soğuk Mutfak Aşçısı, 3 Sıcak Mutfak Aşçısı, 2 Aşçı alımı yapacak.

Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşi araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Alım yapılacak pozisyona göre ilgili belgelere sahip olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak gibi şartlar aranacak.

İLANLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

(Tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan ‘meslek’ kısmına başvuru yapmak istediğiniz ilanın meslek grubunu, işyeri ünvanına ise başvuru yapmak istediğiniz kurumun adını yazınız.)

İŞKUR, eski adı “İş ve İşçi Bulma Kurumu” olan iş ve işçi arayanların başvurduğu bir kurumdur. İşsizlik Maaşı, İŞKUR’u önemli bir kurum haline getirdi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş ve işçi bulmaya aracılık eden önemli bir kamu kuruluşudur. Günümüze kadar çok sayıda kişiyi bir işe yerleştiren veya şirketlere personel temin eden İŞKUR, istihdama önemli katkılar sağlıyor. İşsizlik, Türkiye’nin ve dünyanın önemli bir sorunu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre işsizlik yüzde 12 seviyesinde. Yani Türkiye genelinde 3 milyon 715 bin işsiz var. İşçi ile işvereni buluşturan İŞKUR, işsizlik oranları arttıkça daha da önemli bir konuma yerleşti. Ekonomik gelişmelere paralel olarak İŞKUR’un iş yükü azalıyor veya artıyor. İŞKUR, sadece iş ve işçi bulma fonksiyonu icra etmiyor. İstihdamın korunması ve geliştirilmesi gibi görevleri de bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir