İşkur İş İlanları

İŞKUR Aile Bakanlığı İle Bir Proje Kapsamında Danışman Alım İlanı Yayımladı

İŞKUR kendisine ait internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dünya Bankası işbirliği ile ortak yürütülen bir proje kapsamında Danışman alımı yapılacağı ilan edildi. 

“Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi” kapsamında yapılacak olan personel alımlarının KPSS şartsız ve üniversite mezunu adaylar arasından olacağı bildirildi. İŞKUR tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadro kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR DANIŞMAN ALIM İLANI

İŞKUR, Aİle Bakanlığı ve Dünya Bankası’nın ortak yürüttüğü ilgili proje kapsamında yapılacak olan personel alımları tek bir kadrodan ve iki farklı branştan olacak. Kurum aşağıda yer alan branşların herbirinden bir personel alımı yapacak. İlana göre İŞKUR;

* Yazılım Geliştime Danışmanı kadrosu için 1 personel

* Yazılım Test Danışmanı kadrosu için 1 personel

alımı gerçekleştirecek. Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda devam edecek proje kapsamında alım yapılacak personellerden biresel danışman olacak görev yapmak isteyenler aşağıda yer alan şartları sağlamak zorundalar. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan ilana göre her iki kadro için de sağlanması gereken şartlar ayrı ayrı bildirildi. Kamu İlanları olarak bizlerde bu başvuru şartlarını siz okuyucularımıza İŞKUR’da yer aldığu gibi kadro kadro aktarıyoruz. 

Yazılım Geliştirme Danışmanı Kadrosu İçin

Bu kadro için başvuruda bulunacak adayların dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmaları isteniyor. 

Bu şartların dışında adaylardan talep dilen diğer koşullar ise şunlar; 

En az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilmek ve belgelemek, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az birini bildiğini belgelemek, Visual Studio.NET C# ve Asp.Net Web Forms konularında yüksek düzeyde bilgi sahibi ve proje geliştirmiş olmak, Detaylara hâkim olabilmek, analitik düşünme ve problem çözme yetkinliklerine sahip olmak, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek. Erkek adaylar (Türk Vatandaşı) için askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl ertelemiş olmak,

Yazılım Test Danışmanı Kadrosu İçin

Bu kadro için talep edilen öğrenim şartı ise şöyle; Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, bilişim sistemleri mühendisliği, işletme, matematik, enformatik, istatistik bölümlerinden birinden mezun olmak. 

Deneyim, mesleki özellikle ve diğer başvuru şartları arasında ise, ”Yazılım test metodolojilerine hâkim olmak, Bilişim projelerinde en az 3 yıl test uzmanı veya benzer pozisyonda mesleki deneyime sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilmek ve belgelemek, Test otomasyon araçlarından en az birinde tecrübe sahibi olmak, Test planlama ve yönetim araçlarından en az birinde bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Test dokümanı, test planı, test senaryo dokümanı, test raporu ve hata giriş raporları hazırlama konusunda tecrübe sahibi olmak, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek, Erkek adaylar (Türk Vatandaşı) için askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl ertelemiş olmak.”

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

İlan için İŞKUR tarafından talep edilen başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını elektronik ya da şahsen yapabilecekler. 26 Temmuz tarihinde sona erecek Bireysel Danışman alım ilanı için adaylar öncelikle kendilerine ait bir özgeçmiş hazırlayacaklar. Bu özgeçmişi ilan metninde yer alan e-posta adresine mail atacaklar ya da kurumun ilgili birimine şahsen başvuruda bulunacaklar. 

Yazılım Geliştime Danışmanı kadrosu için TIKLAYINIZ

Yazılım Test Danışmanı kadrosu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir