İşkur İş İlanları

İŞKUR aracılığı ile şehir hastanesi ve çeşitli sağlık kurumlarına KPSS’siz hasta danışmanı alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kendi sayfası üzerinden 17 Ekim 2019 tarihi itibari ile şehir hastanesi ve çeşitli sağlık kurumlarına hasta danışmanı alımı için 5 farklı ilan yayınladı. İlanlara göre KPSS şartsız olarak toplamda 32 hasta danışmanı alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, en en az ilköğretim, lise ve önlisans eğitim düzeylerinden mezun adaylar arasından seçilecektir.

HANGİ İLLERDE HASTA DANIŞMANI ALIMI YAPILACAK?

İstanbul, Manisa ve Tekirdağ illerinden personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Aşağıda hasta danışmanı alımı için yayınlanan iş ilanları sayfasına ait link bulunmaktadır. Bu linke tıklayarak ilan sayfasına ulaşabilir ve seçtiğiniz ilana anında online başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için İŞKUR’a kayıtlı olmanız ve e-devlet şifrenizle başvuru ekranına giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer İŞKUR’a kayıtlı değilseniz, ilan altında ki bilgilendirmemizden faydalanabilirsiniz.

HASTA DANIŞMANI ALIM İLANLARI

Aşağıda belirtilen ilanlara ulaşmak ve hemen başvuruda bulunmak için burayı tıklayınız>

1 – Checkupsepeti.com firmamız Türkiye genelindeki belli başlı hastane ve merkezlerle çağrı merkezi antlaşması yapar. Türkiye ve yurtdışındaki insanlarla görüşüp merkezlere yönlendirme yaparız. Çalışma saatleri 09:00-19:00 Cumartesi 16:00 e kadar.

2 – Manisa Şehir Hastanesinde çalıştırılmak üzere;

Hastane terimlerine hakim, Hastaneye gelen kişilerin yönlendirilmesi ve danışmanlığını yapacak, Hasta taşıma işlerini yapabilecek, Müşteri ilişkilerine hakim, güler yüzlü ve sabırlı, Tercihen ilgili pozisyon ve benzer pozisyonlarda iş tecrübesine sahibine olmak, Kişiler arası olumlu ilişkiler kurabilme yeteneğine sahip, Mesleki gelişmelere ve yeniliklere açık, İyi derecede iletişim becerilerine sahip, İşaret dili sertifikasına sahip, Yabancı dil sertifikasına sahip adaylar…

Görüşme 22.10.2019 Salı günü 14.00 İŞKUR’da yapılacaktır.

3 – Üstün teknolojik donanımı ve alanında uzman ekipleriyle , sektöründe öncü ;büyüme hedefleri olan ,her geçen gün gelişen ve geliştiren ,Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde görevlendirilmek üzere ” Hasta Danışman” ı alınacaktır.

Çalışma Saatleri: 09:00-19:00

4 – Diş kliniği için , tercihen halkla ilişkiler mezunu, ofis programlarına hakim, kurumsal firmalar ile iletişim sağlayabilecek bayan eleman aranmaktadır.

İngilizce bilinmesi tercih sebebidir.

5 – En az lise mezunu, İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın,

Hasta ve yakınları ile etkili iletişim kurabilen,

Hasta ve hasta yakını memnuniyetine önem veren,

Sözlü ve yazılı iletişimi güçlü, İkna kabiliyeti yüksek,

Takipçi, problemleri hızlı ve etkin çözebilen, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, Vardiyalı çalışabilen, Ms Office programlarına hakim, Tercihen Photoshop programını bilen, Erkek adaylar için askerliğini yapmış çalışma arkadaşları arıyoruz.

Yemek- Mesai ücreti-Performans ücreti

İŞKUR sayfasından başvuru yapan adayların “başvur” butonuna tıkladıktan sonra işveren ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

İŞKUR KAYDI NASIL OLUŞTURULUR?

Türkiye’de iş aramak için ilk yapmanız gereken İŞKUR kaydı oluşturmaktır. İŞKUR hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin İŞKUR’a online olarak ya da herhangi bir şehirde/ilçede yer alan İŞKUR şubesine giderek kayıt yapabilecektir.

Ancak unutmamanız gerekiyor ki, bilgilerinizin tamamen doğru yazılması gerekmektedir. Bu sayede aradığınız iş ilanı size uygun olarak karşınıza çıkacaktır.

Bu sayede başvuru yaptığınız iş ilanları sahibi iş verenler bilgilerinizi doğrudan öğrenmiş olacak ve yapılan başvurular arasında öncelik kazanabilirsiniz.

Bundan dolayı kendinize ait kişisel bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizin yanı sıra, eğitim düzeyiniz, meslek bilgileriniz ile beraber aradığınız meslek grupları gibi İŞKUR’dan istenen bilgileri doğru yazmanız zorunludur.

İŞKUR KAYIT BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İş arayan vatandaşların İŞKUR’a kayıtlarını yapabilmeleri için 14 yaşını tamamlamış olmaları zorunludur.

Kayıt için doğru bilgi esas alınmaktadır bu nedenle bilgilerin gerçek dışı olması durumunda İŞKUR sorumluluk almamaktadır.

İŞKUR ENGELLİ KAYDI NASIL YAPILIYOR?

Doğuştan ya sonradan engelli olan (bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini farklı derecelerde kaybeden) vatandaşların en az %40 oranında engellerinin olduğunu 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik içerisinde yer alan hususlara göre sağlık kurumlarından alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile ispat etmeleri zorunludur.

Online olarak engelli olarak kayıt yaptıracak kişiler sağlık kurulundan aldıkları raporu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine vermek zorundadır ve bunu onaylatmaları gerekmektedir.

Raporunu onaylatmamış olan engelli vatandaşlar normal statüde olarak görüntülenecektir. Bundan dolayı raporlarından herhangi bir işte çalışamayacak bilgisi olan engelli kaydı alınmaz.

İŞKUR ESKİ HÜKÜMLÜ KAYDI YAPMA İŞLEMLERİ

Affa uğrasa dahi Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanmak zorundadır.

Online olarak eski hükümlü olarak İŞKUR’a kayıt yaptıracaklar belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz etmek zorundadır.

Herhangi bir onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir