İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla 515 Büro İşçisi, Eczane İşçisi ve Proses İşçisi Alınıyor

Türkiye geneli her şehirde faaliyet gösteren çeşitli özel sektör firmaları yayımladıkları personel alım ilanları çok sayıda kadroda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu alım ilanlarının çok büyük bölümü ise işçi pozisyonlarına yapılıyor. 

En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabilecekleri personel alım ilanları arasında halen başvuru süreci devam eden 515 Büro İşçisi, Eczane İşçisi ve Proses İşçisi alım ilanları yer alıyor. 

Peki söz konusu bu alım ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İlanlara başvurular nasıl yapılır?

Kadro ayrıntılar neler?

Tüm bu soruların cevaplarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

PERSONEL ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlara göre Büro İşçisi kadrosu için farklı şehirlerdeki özel sektör firmaları toplam 73 personel alımı yapacak. En az alım ilanı ise 5 personel alımının yapılacağı Eczane İşçisi kadrosuna olurken en fazla alım ilanı ise 437 personel alım ilanı ile Proses İşçisi kadrosuna yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İşçi alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları çok değişkenlik gösteriyor. Zira ilanı yayımlayan özel sektör firması alım yapacağı kadronun gerekliliklerine göre bu koşulları belirliyor. 

Bu kapsamda aynı kadrolar için bazı firmalar en az ilkokul mezunu adayların başvurularını kabul ederken aynı kadro için farklı firma lise veya üniversite mezunu personel arıyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda ilanlarda yer alan genel koşullar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum olmamak. Adayların ayrıca kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamaları isteniyor. Adayların bu şartlara ek olarka varsa deneyim, yaş, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak koşullarına haiz olmaları isteniyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. İlana ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler.

Büro İşçisi alım ilanları için; https://goo.gl/NocnDQ

Eczane İşçisi alım ilanları için; https://goo.gl/tZ9wKh

Proses İşçisi alım ilanları için; https://goo.gl/YfbgoJ

İşçi alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir