İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla Ambulans Sürücüsü ve Şoför Alım İlanları

Türkiye İş Kurumu’nun iş ilanları sayfası üzerinden şoför ve sürücü kadroları için çeşitli ilanlar yayımlanıyor. 

Bu ilanlar özel sağlık kuruluşları ile çeşitli özel sektör firmalarınca ilan edildi. İlanlarda en az lise mezunu olmak kaydıyla çeşitli branşlarda şoför alımları olacağı ilan edildi. 

Kamuilanlari.com olarak bu şoför alım ilanlarında yer alan 3 farklı branşa dair detayları paylaşıyoruz. Kadro kontenjan bilgilerinin yanı sıra şoför alımları için talep edilen şartları tek tek aktarıyoruz. İşte alım ilanları ve detayları.

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANLARI

Özel sağlık sektöründe faaliyet gösteren hastaneler, özel tıp merkezleri ve bunun gibi sağlık sektörü firmaları farklı branşlarda personeller alıyor. Bu branşlardan biriside Ambulans Şoförü kadrosu. En az lise mezunu olmak kaydıyla yayımlanan ilanlar sürekli güncelleniyor. 

Şoför kadrosu için yayımlanan ve Kamuilanlari.com olarak sizler için araştırdığımız diğer kadrolar ise Yolcu Taşıma Şoför ve Makam Şoförü kadrosu. Bu kadrolar içinda kamu kurumları ve özel sektör firmalarının ilanları bulunuyor. Bu kadrolara ilişkin kadro kontenjan detayları ise şu şekilde;

Kadro – Kontenjan Detayları

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre bu üç farklı pozisyon için belirlenen kontenjanlar şu şekilde;

Şoför (Yolcu Taşıma) kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 82

Makam Şoförü kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 5

Ambulans Sürücüsü kadrosu için İŞKUR’da yer alan ilan sayısı: 1

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Şoför alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları neler?

Ambulans şoförü ve diğer şoför kadroları için ilan yayımlayan firmalar kendilerine göre başvuru şartları belirliyorlar. Öyle ki firmalar yayımladıkları ilanlarda aynı kadro için çok farklı şartlar talep edebiliyor. 

Bazı firmalar firmalar Makam Şoförü kadrosu için en az lise mezunu olmak şartı isterken aynı kadro için lisans mezunu personel arayan firmalar bulunuyor. Adayların bu tür şartları iyi incelemeleri gerekiyor. Genel olarak bu şartlar şu şekilde aktarılabilir.

Talep edilen kadro için gerekli sürücü belgesine sahip olmak, Firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar hangi kadro için başvuru yapacaklarsa İŞKUR İş İlanları arama sayfasında yer alan Meslek adlı bölüme o kadronun adını yazıp Ara butonuna basacaklar. 

Kadrolar: Şoför (Yolcu Taşıma) Makam Şoförü Ambulans Sürücüsü 

İŞKUR İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir