İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla En Az İlköğretim Mezunu 81 Büro İşçisi Alımı İçin İlan Yayımlandı

Türkiye geneli çeşitli şehirlerde faaliyet gösteren özel sektör firmaları yayımladıkları ilanlar ile personel alımlarına devam ediyorlar. 

Çeşitli meslek grupları için yayımlanan bu personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza zaman zaman aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımız için adayların yakından takip ettiği personel alımı kadrolarından birisine dair detayları derledik. 

İŞKUR ARACILIĞIYLA BÜRO İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlara göre farklı şehirlerde bulunan özel sektör firmaları Büro İşçisi kadrosunda personel ihtiyacı yaşıyorlar. Çoğunluğu ilköğretim ve lise mezunu olarak yayımlanan bu ilanların bazılarında üniversite mezunu adaylar içinde alımlar yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu personel alım ilanlarının sayısı güncel olarak ise 81. Bu ilanların bazıları belirli iller için yayımlanırken bazı firmalar ilanlarını ülke geneli olarak duyurdu.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar ilanı yayımlayan özel sektör firması tarafından belirleniyor. Bu başvuru koşulları firmadan firmaya farklılık gösterirken genel olarak bu koşullar şu şekilde,

Büro işçisi kadrosu için sağlanması gereken ilk koşul Türk vatandaşı olmak. Bu şartın dışında firmalar adaylardan, lan edilen ve yukarıda yer alan her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartını sağlanması, firmaların belirlediği yaş aralığında olunması ve 18 yaşından büyük olunması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olması, şartlarının sağlanmasını istiyor. Ayrıca ilanlar için güvenlik soruşturması sonuçlarının da olumlu olması gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular da şartlarda olduğu gibi ilandan ilana ve firmadan firmaya farklılık gösteriyor. Bazı firmalar ilanlara başvuruların İŞKUR aracılığıyla yapılmasını isterken bazı firmalar ilan metinlerine bıraktıkları iletişim bilgileri ile şahsen başvuru yapılmasını istiyor. 

İŞKUR’da yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir