İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla Kamu ve Özel Kurumlara En Az Lise Mezunu Bekçi Alım İlanları Yayınlandı!

Bekçi alımları her zaman ilgi görmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni bekçi alımı ilanları yayımlamaya devam ediyor ve İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde alımları devam eden Bekçi Alımı ilanları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ayrıca alımlar İnternet üzerinden ve Şahsen yapılacak olup detayları sizlere aktarıyoruz. Günümüzde bekçilik yarı polis olarak nitelendirilmektedir. Devletin halkı koruma konusunda görevli olan bu memurlar 772 numaralı Mahalle ve Çarşı Bekçileri yasasına göre olaylı bir yerde polisler gelene kadar olaya müdahale etme, protesto olduğu zaman polisler gelene kadar halkı yatıştırma gibi çeşitli görevleri bulunmaktadır.

KAMUYA BEKÇİ ALIMI:

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilana göre Karaman İl Özel İdaresi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1 kişilik kadro ile bekçi alımı yapacağını ilan etti.

Bu yönde adaylardan,

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
 • Kamu haklarını kullanmaya engeli olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve son başvuru tarihi itibari ile özel güvenlik kimlik kartına sahip olunması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 1 Kasım 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte şahsen yapılacaktır.

ÖZELE BEKÇİ ALIMI İLANLARI:

İŞKUR aracılığı ile gelmiş olan ilanlara göre özel şirketlere bekçi alımları yapılıyor. Bekçi alımları, Manisa, İstanbul, Kırşehir, Ankara, Edirne, Gaziantep illerinde bulunan şirketlere yapılacak.Bu kapsamda adaylardan, bazı nitelikler talep ediliyor. Bu kapsamda alım detayları ve açıklamaları şöyledir.

Yasin Kaplan Tekstil ve Halı Sanayi Ticaret Anonim Şirketi: Kilis Elbeyli’ye bağlı Erikli Yaylaköy’de bulunan bağevinde çalışacak, bahçe işlerinden anlayan, ailesiyle kalabilecek bekçi alınacaktır.

Yasin Kaplan Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi: Onkoloji civarında bulunan bağevine bekçi alınacaktır. Başvuranların kebap yapımı vs. türü işlerden anlaması gerekmektedir. Alınacak kişi ister tek isterse ailesiyle de kalabilir.

Köfteci Yusuf: Yeni açılacak restoranda görevlendirmek üzere bekçi alımı yapılacak ve gece ızgarayı hazırlayacak.
Polat Tesan Adi Ortaklığı: Bakırköy şantiyesinde 18:00-07:00 saatlerinde gece bekçiliği yapabilecek engelli personel alınacaktır.

Çetaş Motor Anonim Şirketi: Çalıştırılmak üzere bekçi alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların İŞKUR’da gönderme formu almaları gereklidir.

Aybey Elektronik İmalat Sanayi: Çalışma müddetince Fabrikaya ait tüm bina ve eklentilerin güvenliğini sağlar. İş Sağlığı ve Güvenliği açısından nöbet esnasında oluşabilecek her türlü Afet, Kaza, Yangın, Sabotaj, Hırsızlık ve Çalışanların sağlığı ile ilgili vb. durumları idari amirine bilgilendirme yapar. Fabrikaya yabancıların girmesini önler. Gelen Müşterileri karşılayıp kayıtlarını tutar ve gerekli yönlendirmeleri yapar. Görev süresi boyunca uyumaz, kamera kayıtlarını ve görüntülerini sıklıkla kontrol eder.

Cemil Özgür A.Ş. Konka A.Ş. Adi ortaklığı: Kırşehirde bulunan şantiyemize bekçi alımı yapılacaktır.

Teknoklas Boya Kaplama ve Yüzey İşlemleri Sanayi ve Ticaret: Saray mahallesinde bulunan, savunma sanayi sektöründe hizmet veren fabrikamıza; Gece bekçiliği yapacak eleman alınacaktır. Servisimiz Ulus’tan kalkmakta ve İstanbul yolu güzergahını takip etmektedir.

İŞKUR BAŞVURULARI:

Bekçi alımı ilanlarına başvurular İŞKUR Üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca Özele ve Kamuya bekçi alımı ilanlarının detayları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Özele Bekçi Alımları için tıklayınız.

BEKÇİ NEDİR? 

Bekçi, geceleri bir alan ya da bölgenin güvenliğini sağlamak ile görevli olan kişidir. Özel durumlar dışında akşam 10 ile sabah 6 saatlerinde görev yapan bekçiler, silah taşımak ve gerekli durumlarda kullanmak gibi yetkilere sahiptir.

BEKÇİNİN GÖREV VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

 • Bekçiler; park ve bahçeler, toplu taşıma araçlarının peronları, cadde ve sokakların güvenliğini sağlamakla görevlidir. Bekçiler, jandarma ve polislerin yardımcısı pozisyonunda bulunur. Genel kolluk kuvvetlerinin müdahalesine imkan bulunmayan acele ve zorunlu hallerde görev alan bekçilerin diğer sorumlulukları şöyle sıralanır;
 • Uyuşturucu madde satıcılarını tespit etmek ve yakalamak,
 • Yasa dışı bahis ya da kumar oynayan ve oynatanları tespit edip yakalamak,
 • Halkın huzurunu bozan ve çevreyi rahatsız eden kişileri tespit etmek ve gerekli görüldüğü takdirde polisler tarafından gözaltına alınmalarını sağlamak.

KİMLER BEKÇİ OLABİLİR?

 • Bekçi olmanın ilk şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Bunun dışında bekçi olmak isteyen kişilerin karşılaması gereken şartlar şöyle sıralanır;
 • En az lise mezunu olmak,
 • En az 167 santimetre uzunluğunda olmak,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış olmak,
 • Beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak,
 • En az 18 en fazla 31 yaşında olmak,
 • Yüz kızartıcı ya da terör örgütleri ile ilgili suçlara karışmamış olmak,
 • Memuriyete aykırı bir durumda bulunmamak,
 • Silah taşımak için gerekli olan şartları taşımak.

.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir