İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla Noter Katibi ve TYP Personeli Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden kamu kurumlarının hem memur alım ilanları hemde kamu işçisi alım ilanları yayımlanıyor. 

Bu kapsamda iki farklı kurum İŞKUR’da personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanlarda Noter bünyesine memur personel, belediye başkanlığı bünyesine TYP personeli alımı yapılacağı ilan edildi. 

Söz konusu bu iki ilanda yer alan açık kadroları ve ilanlara başvuru şartlarını genel başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan yayımlayan Konya 8. Noterliği kadrosunda personel açığı olduğunu duyurdu. Noter Katibi – Büro Memuru kadrosuna personel alımı yapacağını ilan eden kurum bu kadro için başvuru şartlarını açıkladı. 

Kurum tarafından yayımlanan ilana göre Noter Katibi alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

F klavye kullanabilmesi, Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, En az lise ve düzeyinden mezun olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması askerliğini yapmış olması, yapmış sayılması yada tecill olması, Bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmasıYaş şartının sağlanması: 28 Yaşından küçük olmak

TYP PERSONEL ALIM İLANI

Bir süredir ilan bulunmayan Toplum Yararına Program personel alım sayfasında geçtiğimiz günlerde yeni bir ilan yayımlandı. Söz konusu personel alım ilanında Adana’da yer alan bir kurum TYP personeli alımı yapacak. 

Adana Yüreğir’de yer alan belediye birimlerinde görevlendirilmek üzere ilan edilen belediye personeli alım ilanlarına göre kurum 257 personel istihdam edecek. İlana göre alımlar; Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri pozisyonlarına olacak. 

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlmaları gereken başvuru şartları ise şunlar; 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak.

İLAN DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına dair yayımlanan başvuru kılavuzları için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Noter Katibi ilanı için TIKLAYINIZ

TYP personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir